Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада чинна лише тоді, коли збирається під своїм куполом – Яворівський


Народний депутат від «Батьківщини» Володимир Яворівський заявляє, що український парламент може ухвалювати закони лише у стінах Верховної Ради України.

«Це вже було в українському парламентаризмі, коли депутати перебралися в Український дім. І з цього приводу було спеціальне рішення Конституційного суду про те, що Верховна Рада чинна лише тоді, коли вона проводить засідання ось у цій залі під куполом», – сказав він в інтерв’ю Радіо Свобода у кулуарах парламенту.

За словами Яворівського, називати дії парламентської більшості, яка зібралася у приміщенні адміністрації президента, державним переворотом поки не можна.

«Це період якоїсь тихої політичної шизофренії. Перспективи у тому напрямку, який вони обрали, немає жодної. Вже завтра-післязавтра кожен українець зрозуміє, що парламент розколовся, що його не існує, що це якісь сепаратні закони, а якщо президент іще підпише ці закони, це буде антиконституційний переворот», – наголосив Яворівський.

«Поки що тривають збори народних депутатів. Їх не може заборонити ніхто. Ми можемо провести свої збори в іншій залі, вони (більшість – ред.) проводять їх на Банковій – це їхнє право. Але якщо буде ухвалене рішення про те, що це парламент, що вони є самостійним парламентом, і величезний сегмент опозиційний і, відповідно, значна частина виборців викинуті, – це вже не держава, це каліка», – додав представник опозиції.
XS
SM
MD
LG