Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті заявляють про загрозу паводку


На Прикарпатті зберігається велика ймовірність «загрози надзвичайної ситуації паводкового характеру», що пов’язано з опадами упродовж двох останніх днів і прогнозами дощу до ранку 5 квітня. Про це повідомив сьогодні перший заступник керівника управління Державної служби надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області полковник служби цивільного захисту Ігор Оксентюк.

Наразі найбільший підйом води спостерігається на рівнинних ріках Ворона у Тисменицькому районі, Луква у Калуському і біля Букачівців Рогатинського району. Підтоплено більше сотні присадибних ділянок.

Через зволоження ґрунтів стався зсув на дорогу місцевого значення у селі Голошино Верховинського району, фахівці працюють над її розчищенням. Можливі й інші зсувні процеси.

Як повідомив Оксентюк, із вчорашнього дня підрозділи служби з надзвичайних ситуацій переведені в режим посиленого чергування, створений штаб, в районі можливого підтоплення зосереджена техніка.

На рівнинах і в передгір’ї Карпат снігу вже нема, у високогір’ї зберігається сніг від 60 до 130 сантиметрів, є загроза сходження лавин.

На 5 квітня синоптики передбачають припинення опадів, однак на 6-7 квітня знову прогнозують новий циклон.

За словами Ігоря Оксентюка, «якщо інтенсивні опади продовжуватимуться, то річки виходитимуть з берегів».
XS
SM
MD
LG