Доступність посилання

ТОП новини

Від Ірану очікують «чіткої відповіді» – речник Аштон


Переговори в Алмати, 5 квітня 2013 року
На переговорах в Алматі від Ірану очікують «чіткої і конкретної відповіді» на пропозицію, яку представники шести провідних держав світу зробили йому на минулій зустрічі в лютому. Про це заявив речник верховного представника ЄС із закордонних справ Катрін Аштон Майкл Манн.

За його словами, на нинішні переговори відведено два дні. Водночас речник Аштон допускає, що переговори можуть завершитися за один день, якщо прогресу не буде.

Сьогодні в найбільшому місті Казахстану Алмати розпочалися дводенні переговори щодо ядерної програми Ірану. Це чергова спроба шести провідних держав світу – США, Росії, Китаю, Великої Британії, Франції та Німеччини і керівництва ісламської республіки дійти згоди в цьому питанні.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон, яка очолює делегацію шести країн, цього тижня висловила «обережний оптимізм» із приводу очікуваних переговорів.

Секретар Верховної ради національної безпеки Ірану і голова іранської делегації на переговорах Саїд Джалілі заявив у четвер, що прорив у цих переговорах буде можливий тільки тоді, коли світові держави визнають право його країни на збагачення урану.

Попередні такі переговори відбулися теж в Алмати наприкінці лютого і, як і попередні раунди, не дали результатів. Так само безрезультатно відбуваються і аналогічні переговори на ядерну тематику між Іраном і Міжнародним агентством із атомної енергії.

У світі побоюються, що ядерна програма Ірану має приховану мету створити ядерну зброю. Іран заперечує це й наполягає на своєму праві збагачувати уран, і стверджує, що його ядерна програма суто мирна, але доказів цього, яких вимагає світова спільнота, не надає.
XS
SM
MD
LG