Доступність посилання

ТОП новини

Доля України: між «бандитським» президентом і безвідповідальними елітами (європейська преса)


Прага – Відомі європейські видання розмірковують над майбутнім України. Вона, як зауважують експерти, перебуває в полоні політичної влади, котра «є засобом збагачення, а не нормального управління». Трагізм нинішньої ситуації українців, згідно з аналізом західних спостерігачів, полягає у недемократичному правлінні «лиходійного президента» та переважанні у тій же опозиції еліти, для якої відповідальність за країну нічого не значить. Аналітики також прогнозують, з урахуванням кризи у Верховній Раді, що «політична криза сягне зеніту в Україні у другій половині року». Газети також цитують експертів, які вважають гігантські енергетичні плани Кремля в Європі «надлишковими» і ціна, якою Путін хоче «задушити непокірну Україну» обхідними газогонами, реально не виправдовується для Москви.

Лондонський часопис Economist оприлюднив матеріал про нинішню кризову ситуацію в Україні, в якому дивується, що при недемократичній владі «лиходійного президента», у купі з безвідповідальною політичною елітою, включно з опозицією, котра є «продовженням бізнес-груп», що «розглядають Україну, як дійну корову», ця держава ще здатна якось рухатися, «як автомобіль в тумані, без світла і карти». Тут ідеться про розгул корупції, збагачення «сім’ї» довкола президента, функціонування апарату влади, як «механізму збагачення». Не приховується здивування тим, що «в бюджеті держави ще залишаються якісь гроші». Резюме цього аналізу полягає у тому, що громадяни України починають розуміти, що їхнє майбутнє залежить не від кольорових схем політиків, а від законів та правил, які можна охарактеризувати нормальною мовою.

Польська Gazeta Wyborcza публікує занепокоєні прогнози українського політолога Юрія Романенка, директора київського Центру політичного аналізу «Стратагема», який вважає, що останні події в Києві засвідчують віддалення європейської перспективи для Києва та наближення в Україні громадянського конфлікту, без реальної перспективи його політичного уладнання. Про це свідчать відмова Вищого спеціалізованого суду в Києві звільнити з ув’язнення Юрія Луценка та загострення політичної кризи у Верховній Раді. Цей експерт також прогнозує, що «політична криза сягне свого зеніту в Україні в другій половині року» і багато буде залежати від «зростання ролі громадянського суспільства в державі».

Московська «Независимая газета» публікує думки відомих енергетичних експертів, котрі вважають, що оголошення Володимиром Путіним нових «глобальних енергетичних планів» для подвоєння свого газового постачання в Європу є проявом нереальності таких підходів Кремля, такі плани вважаються «надлишковими». Газета зауважує також, що анонсуванням будівництва нових ниток газогонів в обхід України Кремль демонструє, що «для ліквідації українського транзиту не шкода ніяких грошей». Але, як наголошують експерти, нерозумно і нереально планувати подвоєння потужностей газового транспорту, коли у Європі спостерігається криза і падіння попиту на газ. Затрати Москвою десятків мільярдів на нові газогони є невиправданими і недалекими, як зауважують енергетичні фахівці. Вони також вказують на вигідніший шлях – контроль над українською ГТС, її модернізацію, що несе величезну економію. «Але хто в Росії звик рахувати гроші?» – риторично запитує газета з Росії.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG