Доступність посилання

ТОП новини

Верховний суд Пакистану прийняв справу про зраду проти колишнього президента Мушаррафа


Первез Мушарраф після повернення до Пакистану, фото 29 березня 2013 року
Верховний суд Пакистану взяв до розгляду позов проти колишнього військового диктатора, президента Первеза Мушаррафа, повідомив у п’ятницю один із провідних правників країни Тауфік Азіз.

За його словами, Верховний суд уже в понеділок почне розглядати його позов, яким він звинувачує колишнього керівника в антидержавній діяльності, зокрема, через запровадження ним надзвичайного стану у країні 2007 року.

Як сказав юрист, справу розглядатиме колегія з трьох суддів на чолі з головою Верховного суду Іфтіхаром Могаммадом Чаудгрі.

69-річний нині Первез Мушарраф минулого місяця повернувся до Пакистану по чотирьох роках життя у вигнанні і балотується в парламентських виборах, призначених на 11 травня.

Проти нього в Пакистані вже порушена низка справ, зокрема, щодо вбивства 2007 року провідного на той час опозиційного до влади політика, колишнього прем’єр-міністра Беназір Бгутто, а також щодо вбивства ще одного політичного діяча.

2007 року Мушарраф також усував Чаудгрі з посади голови Верховного суду, але суд тоді через кілька місяців поновив свого голову.

1999 року генерал Первез Мушарраф захопив владу в Пакистані військовим переворотом, відтак керував країною як президент, обіймаючи одночасно ще низку державних і військових посад, до 2008 року, коли був змушений піти у відставку під тиском усе сильнішої опозиції.
XS
SM
MD
LG