Доступність посилання

ТОП новини

Українцям покажуть «іншого Гоголя»: релігійного і духовного


«Гоголівська містерія» показує іншого Гоголя
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

«Гоголівська містерія» показує іншого Гоголя

Київ – Українцям покажуть «іншого Гоголя»: релігійного і духовного. Задля цього у Російському центрі науки та культури у столиці організували «Гоголівську містерію» – виставку видань з творами письменника та картинами за мотивами його творчості.

Гоголь був не лише гумористом, але й віруючим та релігійним письменником. На цьому наголошують організатори виставки «Гоголівська містерія», яку у п’ятницю відкрили у Києві.

На ній, зокрема, представлені кількадесят картин, створених за мотивами творчості Гоголя народним художником України та лауреатом Шевченківської премії Сергієм Якутовичем. Свого часу саме він проілюстрував для видавництва «Либідь» «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Миргород» та усі повісті письменника. А його ілюстрації до повісті «Тарас Бульба» навіть вийшли окремим виданням. Окрім того, митець працював як художник-постановник в однойменному фільмі Володимира Бортка.

За словами Сергія Якутовича, «ілюструвати Гоголя – щастя», адже «це неперевершена культурна величінь» та людина, яка «розказала про Україну усьому світові».

Натомість для протоієрея Анатолія Затовського щастя полягає у читанні Гоголя. Тож не випадково його колекція гоголівських творів, яка теж представлена на виставці, налічує понад 200 видань.

Шкода, що не всі сприйняли його переписку з друзями і «Роздуми про божественну літургію
Анатолій Затовський
«Моє знайомство з Гоголем почалося тоді, коли ми у п’ятому класі прочитали «Тараса Бульбу». А згодом Гоголь мене вразив тим, що можна бути одночасно і геніальним письменником, і глибоко віруючим християнином. Шкода от тільки, що не всі сприйняли його переписку з друзями і «Роздуми про божественну літургію». І шкода, що його ж сучасники не сприйняли його всерйоз», – каже протоієрей.

Для генія національність не надто важлива – голова Росспівпраці

Тим часом голова представництва російського федерального агентства «Росспівпраця» в Україні Костянтин Воробйов наголошує, що творчість Гоголя є великим здобутком як для української, так і для російської культур.

«Для будь-якого генія, людини, яка своїм талантом, світоглядом і сприйняттям світу перевершила звичні рамки, мабуть, національність не надто важлива. Усі ми так чи інакше вийшли з гоголівської шинелі, тому ми надзвичайно горді з того, що у творчості Миколи Васильовича дивним чином поєднується і любов до його батьківщини України, і любов до Росії», – зауважив Костянтин Воробйов.

Наразі ж усі охочі можуть відвідати «Гоголівську містерію» у Російському центрі науки та культури в Києві. Триватиме експозиція до 20 квітня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG