Доступність посилання

ТОП новини

Кількість безробітних у державах ЄС сягнула 26 мільйонів осіб


Представники профспілкових організацій протестують проти суворої економії, Брюссель, 14 березня 2013 року
Представники профспілкових організацій протестують проти суворої економії, Брюссель, 14 березня 2013 року
Брюссель – Стрімке зростання безробіття в Євросоюзі значно посилило ризики соціального вибуху в державах цієї спільноти. Таке застереження зробила Міжнародна організація праці. Фахівці констатують: відтоді, як об’єднана Європа вживає заходи суворих заощаджень, мільйони людей опинилися без роботи. Переважна більшість – молодь. І у цих безробітних немає райдужних перспектив працевлаштування, навіть коли економічна ситуація поліпшиться.

Ситуація на ринку праці Євросоюзу загрожує багатьом європейцям непростим майбутнім. Згідно із оприлюдненим звітом Міжнародної організації праці, тільки за останні півроку в державах співдружності один мільйон працездатного населення втратив роботу. З огляду на це, експерти попереджають про небувале зростання ризику соціальних заворушень. За час кризи, яка 2008 року поглинула весь європейський континент, до армії безробітних додалося ще 10 мільйонів громадян.

Руді Делярю, директор європейського відділу Міжнародної організації праці, каже, що брюссельських політиків та лідерів держав ЄС повинна насторожити ситуація, зокрема, у країнах півдня Європи.

«З’явилася ціла армія молоді, яка не інтегрована ані на роботі, ані у сфері професійної освіти. І їхня чисельність далі зростає, особливо у державах південної Європи. Обсяги (безробіття молоді) «вийшли за рамки», тож це явище стає дуже небезпечним. Працевлаштувати таких людей у майбутньому, навіть коли в державах настане економічне відновлення, буде дуже дорого», – каже Руді Делярю.

Особливо «вибухонебезпечна» зона – 19 держав Євросоюзу, де є багато людей, які не мають перспектив знайти працедавця. Там вони становлять приблизно 40 відсотків від загальної кількості безробітних.

Згідно із даними європейських статистичних агенцій, загальна кількість незайнятого населення Євросоюзу становить 26 мільйонів осіб. Переважна більшість з них – молоді люди, яких особливо багато в Греції та Іспанії (відповідно, 58 та 55 відсотків).

Але у п’яти державах ЄС безробіття значно скоротилося

Характерно, що водночас у п’яти державах співдружності спостерігається суттєве скорочення безробіття. У Німеччині, Австрії, Угорщині, Люксембурзі та на Мальті нинішній рівень зайнятості населення навіть дещо перевищує докризовий, тобто той, що був зафіксований до 2008 року.

Великий поштовх до масового закриття заводів та підприємств, і, як наслідок, – зростання армії безробітних, дала так звана «боргова криза», що почалася з Греції, каже представник Міжнародної організації праці.

«У 2010-му сталася боргова криза, зокрема, у Греції, яка прискорила вжиття заходів порятунку з боку міністерств фінансів. Саме ці міністерства керували антикризовою боротьбою. Водночас всі інші складові економічної рівноваги, такі, як зайнятість, соціальне залучення та інвестиції, – все це відклали вбік», – нарікає Руді Делярю.

Експерти також констатують, що найвищий рівень ризику соціального вибуху нині зареєстрований саме у Європейському союзі. Навіть при тому, що криза негативно позначилася на економіках різних регіонів світу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG