Доступність посилання

ТОП новини

США привітали помилування Луценка


Сполучені Штати привітали рішення президента України Віктора Януковича щодо помилування колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та екс-міністра екології Георгія Філіпчука.

Про це заявив у понеділок на початку брифінгу заступник прес-секретаря Державного департаменту США Патрик Вентрелл.

«Сполучені Штати вітають рішення президента України Януковича щодо помилування екс-міністра внутрішніх справ Луценка та екс-міністра екології Філіпчука. Це важливий перший крок для зняття застережень світової громадськості щодо відданості України принципам демократії та верховенства права», – заявив Патрик Вентрелл.

За словами представника Держдепу, Сполучені Штати приєднується до Європейського Союзу у заклику до української влади припинити політично мотивоване переслідування екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко і звільнити її з ув’язнення.

Заяву щодо України оприлюднила і представниця Національної ради безпеки США Кейтлін Гейден. У ній, зокрема, мовиться, що Сполучені Штати заохочені рішенням президента Януковича про помилування колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього міністра екології Георгія Філіпчука. Це важливий крок у напрямку врегулювання занепокоєння щодо демократії і верховенства права в Україні, проте залишається зробити значно більше.

«Ми закликаємо українські органи влади припинити всі політично мотивовані переслідування, розпочати всеохопні реформи юридичної системи і запевнити, що таке селективне застосування правосуддя не повториться, а також повністю запровадити рекомендації ОБСЄ, запропоновані після парламентських виборів 2012 року.

Сполучені Штати рішуче підтримують прагнення українського народу щодо демократії, процвітання і європейського майбутнього, які можуть бути реалізовані шляхом тривалих демократичних реформ і дотримання верховенства права. Ми залишаємось відданими справі посилення наших взаємних відносин на основі спільних трансатлантичних цінностей».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG