Доступність посилання

ТОП новини

Керівник ООН попередив про «неконтрольовану ситуацію» на Корейському півострові


Пускова установка системи ПРО на чергуванні біля будівлі Міністерства оборони в Токіо в Японії, 9 квітня 2013 року
Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун попередив сьогодні, що найменший інцидент на Корейському півострові може спровокувати «неконтрольовану ситуацію» в регіоні.

Виступаючи на прес-конференції в Римі, він закликав Північну Корею утриматися від дій, до яких вона вдається останнім часом.

«Влада Пхеньяна мала б… більше потурбуватися про добробут власного народу, а не нарощувати рівень напруженості і здійснювати дуже негативні провокаційні кроки», – заявив Пан Ґі Мун.

Сьогодні Пхеньян попередив, що «всі іноземні інституції, компанії, всі іноземці, зокрема, туристи, в Сеулі й інших місцях Південної Кореї» мають «заздалегідь вжити заходів для евакуації задля власної безпеки».

У цій заяві, виданій від імені одного з офіційних північнокорейських органів, відповідальних за політику щодо Південної Кореї, Корейського Азійсько-Тихоокеанського комітету миру, мовиться: «коли на півострові спалахне війна, це буде повномасштабна війна, священна і нещадна війна відплати з боку КНДР», і Пхеньян не хоче, щоб її жертвами стали іноземці на Півдні.

Крім того, сьогодні ж Північна Корея зупинила роботу спільного з Півднем промислового комплексу Кесон на своїй території, який був останнім економічним зв’язком між двома Кореями.

Також сьогодні Японія поставила на бойове чергування батареї системи протиракетної оборони в очікуванні на ймовірний новий запуск північнокорейської балістичної ракети, про можливість якого говорять останніми днями.

Останнім часом Північна Корея вже виголосила цілу низку схожих войовничих заяв. Зокрема, наприкінці минулого тижня іноземні посольства у Пхеньяні закликали обміркувати евакуацію своїх працівників на випадок бойових дій.
XS
SM
MD
LG