Доступність посилання

ТОП новини

Українська Гельсінська спілка просить Януковича помилувати Тимошенко


Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до президента України Віктора Януковича з проханням помилувати колишнього прем’єра Юлію Тимошенко. Текст звернення оприлюднено на сайті об’єднання

«Розвиток ситуації із затриманням Ю.В. Тимошенко та подальшим судовим процесом над нею загострив увагу українського суспільства та міжнародної спільноти до проблем неупередженості правосуддя в Україні, відповідності системи кримінального судочинства міжнародним стандартам в царині прав людини, зайвий раз підкреслив нагальну потребу у важливості якісно поліпшувати стандарти у сфері захисту прав громадян», – йдеться у зверненні.

Правозахисники вказують на те, що під час перебування Тимошенко в ув’язненні «неодноразово фіксувалось погіршення стану її здоров’я багатьма медичними фахівцями, що призвело до необхідності тримання її у лікарні».

«На сьогоднішній день стан її здоров’я потребує постійного нагляду та контролю в спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах відбування покарання», – наголошують в УГС.

«Станом на квітень 2013 року Тимошенко Ю.В. фактично відбула значну частину призначеного судом покарання. Очевидно, що давно вичерпані ті можливості досягнення цілей, яких мало досягти покарання», – йдеться у зверненні до Януковича.

«Беручи до уваги, що у справі, за якою Тимошенко Ю. В. відбуває покарання, закінчені всі процесуальні дії, та враховуючи Вашу, шановний Вікторе Федоровичу, позицію щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання, а також зважаючи на європейські стандарти в галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, що утримуються в місцях позбавлення волі, просимо Вас помилувати Тимошенко Юлію Володимирівну та звільнити її від покарання на підставі статті 85 Кримінального кодексу України», – наголошують правозахисники.
XS
SM
MD
LG