Доступність посилання

ТОП новини

Кличко: посада мера Києва не може бути трампліном на посаду президента (європейська преса)


Прага – Впливові європейські видання інформують про безрезультатне завершення чергових переговорів місії Міжнародного валютного фонду з українською владою в Києві. Аналітики прогнозують можливий розвиток ситуації з міжнародним кредитуванням України і передбачають погіршення ситуації в економіці держави. Тим часом Віталій Кличко, як виглядає з його інтерв’ю західним журналістам, не збирається балотуватися на посаду мера Києва. А відомий західний співак і музикант Удо Юрґенс вважає українських олігархів байдужими до долі українців.

Лондонська Financial Times інформує про нове фінансове запозичення української влади на Заході, але не від МВФ. Газета повідомляє про чергове розміщення українських єврооблігацій на суму в понад мільярд доларів із рівнем прибутковості для інвесторів у понад 7 відсотків річних. Видання з Британії повідомляє про від’їзд делегації МВФ 10 квітня з Києва без будь-яких результатів стосовно просування процесу кредитування України. Фонд заявив, що переговори будуть продовжені найближчими тижнями і умовами їх залишаються: зменшення Україною бюджетного дефіциту, реформи в енергетичному та банківському секторах з метою створення умов для економічного зростання та створення нових робочих місць. Газета з Лондона запитує, чи буде готова Україна найближчим часом виконувати умови МВФ, бо йдеться про непопулярні серед населення кроки з ліквідацією дотацій на ціни в енергоспоживанні та про можливості української економіки у відновленні зростання, яке перейшло наприкінці минулого року в економічний спад.

«Независимая газета» з Москви не виключає, що акціонери МВФ можуть підтримати курс України на євроінтеграцію, бо в разі невирішеності проблем, які є у вимогах Фонду до Києва, державу за короткий час може очікувати глибока криза. Правда, є експерти, які вважають, що Україна має приховані фінансові резерви, які криються у монополізації й нещадному розкраданні бюджетних коштів. Так київський експерт Борис Кушнірук каже журналістам, що шляхом зупинення вакханалії у державних закупівлях можна уникнути розкрадання понад 12 мільярдів доларів, а об’єм ринку конвертації в державі становить 25 мільярдів доларів, що свідчить про наявність великих ресурсів в Україні.

Лідер партії УДАР Віталій Кличко заявив у інтерв’ю німецькій Die Welt, що головна мета української опозиції – усунення від влади президента Віктора Януковича, який, за словами Кличка, створив в Україні «авторитарну систему» і сам очолює піраміду «майже абсолютної влади», яка руйнує справедливість, незалежність судочинства, атакує парламентаризм, обмежує демократію і є відповідальною за тотальну корупцію в державі. Кличко також сказав німецькій газеті: «Мені не подобається, коли хтось стверджує, що місце мера Києва є трампліном для передвиборчої боротьби за крісло президента. Уявити речі таким чином – означає, насамперед, не поважати киян. Бути мером столиці – це дуже важливе і відповідальне завдання. Не можна пов’язувати докупи ці два важливі питання».

Відомий австрійський співак і музикант Удо Юрґенс, вже понад 40 років надзвичайно популярний не лише у німецькомовному світі, але й у США, дав велике інтерв’ю швейцарській Neue Zürcher Zeitung. Тут, серед іншого, Удо згадав про Україну, де його фонд допомоги надає підтримку дітям, жертвам Чорнобиля, та здійснює інші допоміжні акції. Відомий музикант, зокрема, поділився своїм неприємним враженням від українських олігархів, багатіїв. «Боляче дивитися, як в Україні місцеві, збагачені мільярдами олігархи взагалі не дбають про знедолених у власній державі. Вони виглядають смішними, коли виділяють дещицю для допомоги небагатьом своїм землякам, жертвам своєї ж власної історії. Вони (олігархи, багатії) краще їдуть увечері на «Ролс-Ройсах» чи «Бентлі» до ресторанів. Я ніколи ще не бачив у житті так багато «Ролс-Ройсів» та «Бентлі», як у Києві», – наголосив Удо Юрґенс.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG