Доступність посилання

ТОП новини

Жоден вуз не готує сурдоперекладачів для 100 000 глухих українців


«Українське суспільство не готове до адаптації глухих», - таку думку в інтерв'ю «Голосу Америки» висловив Ігор Кобель, доцент Українського Католицього університету, який зараз працює в університеті імені Томаса Ґаллодета у Вашингтоні, єдиному у світі ВУЗ-і для глухонімих.

За словами Ігора Кобеля, жоден український коледж чи вуз не займається підготовкою сурдоперекладачів.
«Невелику кількість спеціалістів готує лише Українське товариство глухих. Якби не їхній навчальний центр, то я собі просто не уявляю, як глухі давали би собі раду зі щоденними проблемами», – зазначив Ігор Кобель.

Ігор Кобель також зазначив, що українські школи не готові технічно та кадрово до запровадження інклюзивної освіти глухих дітей, яка передбачає їх навчання у звичайних класах.

«Українським батькам буває незручно возити дітей до шкіл для глухих за 100 кілометрів. Проте варто зрозуміти, що саме спеціалізована школа сформує у глухої дитини свідомість, культуру та мову, без яких у масовій школі дитина просто зачахне», – зауважив доцент Католицького університету.

В Україні, за різними даними, нараховується 120 тисяч глухих. Більшість з них отримують середню освіту у спеціалізованих школах- інтернатах. Далі в доросле життя їм асимілюватись дуже складно, адже роками людей з вадами слуху чи мови вважали майже неповносправними.

Останніми роками за допомогою західних грантів в Україні почали відновлювати навчання української жестової мови. Один з ініціаторів цього процесу – доцент Українського Католицього університету Ігор Кобель.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG