Доступність посилання

ТОП новини

«Список Магнітського»: реакція США


Представник Білого дому заявив про готовність обговорювати з Росією питання прав людини.

Білий дім

Смерть юриста Сергія Магнітського в московському СІЗО в 2009 році була трагедією, заявив кореспонденту «Голосу Америки» прес-секретар Білого дому Джей Карні.

«Розслідування його загибелі не дало видимих результатів, – продовжив він. – Російські офіційні особи, причетні до справи Магнітського, і співробітники в'язниці, які робили безпосередні рішення, які призвели до його смерті, залишаються безкарними. Адміністрація президента має намір продовжувати працювати з Конгресом в справі просування універсальних прав людини по всьому світу, і ми будемо використовувати такі засоби, як «закон Магнітського» та інші доступні нам юридичні важелі з тим, щоб особи, відповідальні за некваліфіковане лікування і смерть Магнітського, не мали можливості в'їжджати в Сполучені Штати і тут працювати».

Джей Карні повідомив, що президент Обама віддав певне розпорядження держсекретарю і міністру фінансів, що стосується «закону Магнітського» 2012 року.

«Відповідно до нього, – пояснив він, – представники Держдепартаменту та Міністерства фінансів складають і подають до Конгресу список осіб, пов'язаних зі жорстоким поводженням і смертю Сергія Магнітського, а також тих, хто причетний до певних порушень прав людини. Внесення в цей список означає, що даним особам буде заборонений в'їзд в США, а їх активи в США будуть заморожені...».

«Ми відкрито заявляємо про наші розбіжності з Росією, – зазначив прес-секретар Білого дому, відповідаючи на запитання кореспондента «Голосу Америки» про російську версію «списку Магнітського» – «списку Гуантанамо». – Права людини – ось питання, в якому ми іноді не можемо дійти згоди, і ми чесно і щиро говоримо про це. Ми будемо працювати з росіянами над вирішенням цих та інших питань, деякі з яких стосуються важливих для США інтересів національної безпеки, так само як і безпеки – у випадку з Північною Кореєю – для цього регіону».

Державний департамент США

В.о. заступника офіційного представника Держдепартаменту США Патрик Вентрелл у п’ятницю розповсюдив таку заяву:

«Сьогодні Державний департамент спільно з Міністерством фінансів США, згідно із «законом Магнітського» відправив у Конгрес список осіб, які, на підставі достовірної інформації, відповідають обговореним у документі критеріям. Ці критерії включають відповідальність за утримання під вартою, жорстоке поводження з Сергієм Магнітським і його смерть, або причетність до інших грубих порушень прав людини в Росії. Особам, що стоять у списку, заборонено отримувати в'їзні візи або користуватися наявними в'їзними візами США. Їх власність, що знаходиться під американською юрисдикцією або інтереси, пов'язані з такою власністю, блоковані, і дії з власністю заборонені».

На прохання журналістів прокоментувати реакцію російської сторони на публікацію імен зі списку, Вентрелл заявив, що Росія «скаже за себе».

«Ви знаєте, яким чином йдуть наші відносини з Росією. Наш підхід – шукати можливості для співпраці в сферах спільних інтересів, в той же час відкрито говорячи про те, в чому ми не погоджуємося один з одним і про наші відмінності. У тому, що стосується демократії та дотримання прав людини, ми чітко даємо зрозуміти, яка наша позиція», – зазначив Вентрелл.

Конгрес

Республіканець Ед Ройс, голова Комітету з міжнародних відносин Палати представників, опублікував наступну заяву:

«Ми вітаємо оприлюднення цього списку, як важливий крок у наших зусиллях на підтримку демократії та прав людини в Росії. Хоча ухвалений в минулому році «Закон Магнітського», який я рішуче підтримав, був присвячений, в першу чергу, трагічній долі Сергія Магнітського, російського адвоката, який загинув у в'язниці після того, як він викрив корупцію на високому рівні, цей закон мав більш масштабну мету – виявлення осіб, причетних до порушення прав людини по всій країні. Я задоволений тим, що цей процес почався, і закликаю держсекретаря зробити все для того, щоб імена осіб, причетних до цих злочинів, стали відомі громадськості. Ми продовжимо надавати допомогу народам, що борються за свободу, у всьому світі».

Член Комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США, демократ від штату Каліфорнія Бред Шерман так прокоментував ситуацію:

«Положення закону, яке вимагає оприлюднення цього списку, є частиною законодавства, що забезпечує для Росії величезні економічні переваги. Я сподіваюся, що президент Володимир Путін зосередить увагу своїх співвітчизників на режимі найбільшого сприяння в торгівлі з Росією та її статусу в СОТ. До того ж, існують суттєві закономірні розбіжності з проблеми прав людини, особливо в тому, що стосується справи Магнітського, тому я вважаю, що Америка повинна залишатися вірною своїм принципам у цьому питанні».

Тим часом, у відповідь на оприлюднення США «списку Магнітського», у суботу Росія опублікувала свій список 18 американців, яким заборонений в’їзд на територію РФ.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG