Доступність посилання

ТОП новини
19 лютого 2020, Київ 03:03

В Україні авторитаризм – екс-голова Європарламенту (європейська преса)


Прага – Колишній голова Європарламенту, а нині керівник німецького Фонду Конрада Аденауера Ганс-Ґерт Петтерінґ вважає, що Європа не може відвернутися від проблем Сходу Європи, включно з Україною. Тим часом українська жіноча організація Femen, як інформують впливові видання в Європі, має нових союзників у Німеччині. Введення заборони на аборти в Україні, як зауважують деякі видання, відправить українок до Болгарії чи інших європейських країн.

Ганс-Ґерт Петтерінґ, колишній голова Європарламенту, а нині шеф німецького Фонду Конрада Аденауера, в інтерв’ю польському щоденнику Gazeta Wyborcza заявив: «В Україні маємо певну нестачу демократії, навіть певну форму авторитаризму. Ця важлива для Європи держава опинилася у скрутній ситуації та перед важким вибором: зміцнювати зв’язки з Росією чи Європою». На думку Петтерінґа, «Янукович ставить на ЄС». Але проблема, як зауважує німецький експерт, тепер в Україні полягає в тому, що «не шануються права громадян», ведуться політичні баталії проти опозиції за допомогою судів. Глава Фонду Конрада Аденауера переконаний, що вести «вибіркове правосуддя» так, як це робить влада Януковича проти Юлії Тимошенко, «в умовах демократії недопустимо». Відповідаючи на запитання, чи не боїться він, що критикою України «підштовхує її в обійми Росії», Петтерінґ сказав: «ЄС – це спільнота цінностей. І вимагаємо від членів пошанування людської гідності, прав людини, дотримання демократії та свобод. Держава, котра цього не дотримується, не має чого в Європі шукати. Перед Україною ще довга дорога до держави права. Якщо Янукович не звільнить Тимошенко, то значно ускладнить зближення України з ЄС», – наголосив німецький політик. Він також не виключив у далекій перспективі членства України, Молдови чи Грузії в ЄС, але нагадав про «передчасне прийняття до ЄС» Румунії та Болгарії.

Німецький часопис Der Spiegel попереджає, що «жарт Путіна щодо українських дівчат з організації Femen», які атакували його та німецького канцлера Анґелу Меркель в Ганновері на виставці минулого тижня, є лише початком для Німеччини. Видання розмовляло зі студенткою з Берліна (Технічний університет), 22-річною Кларою Мартенс, яка є однією з 20 німецьких дівчат-активісток, котрі зголосилися ширити досвід Femen у Німеччині, відновлюючи таким чином досвід «оголених протестів» німецьких жінок 40-річної давнини. «У Німеччині також є багато такого, проти чого необхідно протестувати», – заявила Клара Мартенс, маючи на увазі «засилля секс-індустрії», «тотальної порнографії». Мартнес також розповіла, як її німецькі товаришки допомогли українкам із Femen дістатися впритул до Володимира Путіна минулого тижня в Ганновері. «Ми могли б вистрілити в нього», – каже Мартенс, але відразу ж додає, що такого наміру дівчата не мали, бо вони вибрали іншу зброю:«їхні оголені перса».

Австрійська Der Standard інформує, що українки, як і полячки, все частіше їдуть робити аборти до Болгарії, де це обходиться дешевше і безпечніше. Видання також зауважує, що кількість таких «туристів» до Болгарії може найближчим часом зрости, особливо з України, бо у Верховній Раді через активну позицію фракції ВО «Свобода», розглядається законопроект про сувору заборону на аборти в Україні. Цього тижня болгарська преса повідомила, що кількість абортів останнім часом виросла до 50 тисяч на рік, що є серйозною цифрою для Болгарії. Привабливість болгарських клінік для українок і полячок полягає у відносній дешевизні обслуговування та належному мінімумові медичної безпеки. Австрійська газета також зауважує, що «багатші полячки та українки, які бажають достроково припинити вагітність, віддають перевагу клінікам Великої Британії, Німеччини, Австрії та Нідерландів».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG