Доступність посилання

ТОП новини

Захист Тимошенко заявляє про тиск на свідка в справі Щербаня, ГПУ заперечує


Сергій Власенко
Сергій Власенко
Захист екс-прем’єра Юлії Тимошенко стверджує, що свідок Петро Кириченко, якого допитуватимуть на досудовому слідстві 19 квітня у справі Щербаня як свідка, перебуває під тиском Генеральної прокуратури України.

За словами захисника Тимошенко Сергія Власенка, «протягом 17 років Кириченко мовчав про чиюсь причетність до цього тяжкого злочину».

Як заявив Власенко, на початку вересня 2011 року дружину Кириченка Ізабеллу, громадянку України, затримали і, незважаючи на онкологічні захворювання, ув’язнили до Лук’янівського СІЗО. На початку листопада того ж року, як зазначив Власенко, їй продовжили термін перебування в Лук’янівському СІЗО ще на два місяці, але 15 листопада слідчий відпустив її під підписку про невиїзд, а через 3 дні Кириченко дав нібито обвинувальні свідчення на адресу Тимошенко у справі Щербаня.

У 2012 році, за словами захисника, справи стосовно Кириченка і його дружини були закриті, а сам Кириченко отримав доступ до фінансових ресурсів, які протягом десятиліть були в Україні під арештом.

«Таким чином, захист вважає, що цей свідок перебуває під шаленим тиском Генеральної прокуратури, отримав гроші за свої свідчення і, таким чином, його свідчення не можуть бути достовірними», – підсумував Власенко.

Зі свого боку, заступник керівника головного слідчого управління Генпрокуратури Олег Пушкар на таку заявив, що «майстерність захисту полягає в тому, щоб знаходити якісь пом’якшувальні обставини та виправдувальні мотиви навіть у найжорстокіших вбивствах».

«Дуже чудові тактичні прийоми використовував Сергій Володимирович. Ще не прозвучали свідчення наступного свідка, а Сергій Володимирович уже всіляко спрогнозував, які вони можуть бути: під тиском, не під тиском», – заявив прокурор.

За його словами, такого тиску ніколи не було і це може підтвердити сам свідок.

Як заявив прокурор, якщо допит відбуватиметься у режимі відеоконференції, то неможливо якимось чином чинити тиск на свідка, який перебуває за кордоном.

Петра Кириченка, помічника екс-прем’єра Павла Лазаренка, мають допитати на засіданні суду 19 квітня. Сьогодні суд допитував як свідка бізнесмена Віталія Гайдука.

Генпрокуратура звинувачує екс-прем’єрів Юлію Тимошенко і Павла Лазаренка в організації вбивства Євгена Щербаня у 1996 році. Вони звинувачення відкидають.
XS
SM
MD
LG