Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція боїться мажоритарки, бо її ситим вождям некомфортно спілкуватися в округах – Добкін


Михайло Добкін, архівне фото
Михайло Добкін, архівне фото
Голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін заявив у вівторок, що опозиція боїться виборів за мажоритарною системою, за впровадження якої виступає низка провладних громадських та політичних організацій, ініціюючи проведення референдуму.

«Ну чому бояться опозиціонери мажоритарки? Деяким таким ситим вождям буде некомфортно ходити вулицями, зустрічатися з людьми і говорити: «...проголосуйте, підтримайте». Вони ж звикли обиратися за гроші спонсорів за партійними списками. Я не кажу про першу п’ятірку, маю на увазі тих депутатів, хто перебуває у зоні комфорту. А тепер доведеться з’являтися в округах, бо ніхто інакше не потрапить до Верховної Ради», – заявив Михайло Добкін представникам ЗМІ під час «Чаю з губернатором».

Михайло Добкін, як лідер харківських регіоналів, упевнений у своїх однопартійцях-мажоритарниках.

«Тепер я кажу не як «губернатор», а як регіонал. Я абсолютно не хвилююсь, що хтось із моїх співпартійців не обереться. Значить, не оберуть. Значить, нема чого робити йому в парламенті. Якщо він перестав бути, ким був раніше, нехай іде з політики», – наголошує Добкін.

Він так само переконаний, що референдуму бояться і комуністи, бо їм теж не вигідна мажоритарка.

«Ті ж комуністи, скільки у них мажоритарників? Нуль. Чому? Вони що, не балотувалися від мажоритарних округів? Були. Вони потерпіли від влади? Ні. Вони ж були раніше з нами в коаліції, а тепер нічим не відрізняються від «Свободи» та «Батьківщини» за критикою. Більш того, зі «Свободою» комуністи проводять спільні акції. Я не розумію, як у Києві вони б’ють один одного, а в Харкові вони спокійно об’єднуються з різних екологічних та політичних питань під час мітингів», – зауважив голова Харківської облдержадміністрації.

На думку Михайла Добкіна, мажоритарників від опозиції підтримають лише виборці західних областей України. На погляд Добкіна, в ідеї референдуму чимало здорових думок. Він вважає, що цей захід допоможе трансформувати національне законодавство та конституцію.

«Якщо це буде робити народ, а не кулуарно політики, – я за!» – підсумував керівник Харківщини.

Раніше низка харківських громадських організацій, що представляють інтереси інвалідів та пенсіонерів, у зверненні до президента підтримала ідею проведення всеукраїнського референдуму, який мав би з’ясувати в народу, чи бажає той скорочення Верховної Ради до 250 депутатів, чи потрібен країні двопалатний парламент зі створенням Палати регіонів. Під час останніх парламентських виборів за мажоритарною системою до Верховної Ради змогли обратися лише 14 представників Партії регіонів. Таку ситуацію харківські політологи коментували як «вибори з провладним доступом».
XS
SM
MD
LG