Доступність посилання

24 Жовтень 2017, Київ 14:44

Президент Сирії звинуватив Захід у підтримці «Аль-Каїди»


Відеокадр виступу Башара аль-Асада, 17 квітня 2013 року
Президент Сирії Башар аль-Асад звинуватив у середу Захід у підтримці в сирійському конфлікті сил терористичної мережі «Аль-Каїда» і попередив, що це відгукнеться і Європі, і США.

Як заявив він у телевиступі з нагоди Дня незалежності Сирії, уривки з якого оприлюднили ще до виходу в ефір, поразка його влади в цьому конфлікті означатиме «кінець Сирії».

У Росії теж у середу міністр закордонних справ Сергій Лавров укотре заявив, що намагання ізолювати Башара аль-Асада зруйнують шанси досягти примирення в переговорах.

У Сирії в боротьбі з владою Башара аль-Асада, крім її політичних супротивників, беруть участь також численні ісламістські екстремісти, зокрема, й такі, що їх вважають пов’язаними з «Аль-Каїдою». Керівник принаймні одного з таких угруповань підтвердив це, публічно присягнувши на вірність керівникові терористичної мережі.

І повстанці в Сирії, і численні арабські країни та країни Заходу вимагають відходу авторитарного президента Башара аль-Асада від влади, заявляючи, що це передумова для залагодження конфлікту. Натомість Росія твердо виступає на захист влади президента Сирії, хоча й стверджує, що не підтримує в сирійському конфлікті ніякої зі сторін.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG