Доступність посилання

ТОП новини

Північна Корея висунула вимогу скасувати санкції ООН і «вивести ядерну зброю США»


Північнокорейський лідер Кім Джон Ин на концерті з нагоди державного свята Дня Сонця, дня народження його діда Кім Чен Іра, 15 квітня 2013 року
Північнокорейський лідер Кім Джон Ин на концерті з нагоди державного свята Дня Сонця, дня народження його діда Кім Чен Іра, 15 квітня 2013 року
Північна Корея дала сьогодні знати, що могла б погодитися на діалог і переговори зі США й Південною Кореєю, але висунула цілу низку передумов.

США і «південнокорейський маріонетковий режим» мають, зокрема, «негайно припинити всі провокаційні дії проти КНДР і вибачитися за все», мовиться в заяві Державної ради оборони – фактичного найвищого владного органу Північної Кореї.

Першим етапом цього мали б стати заходи для скасування «резолюцій про санкції» (лапки за текстом заяви – ред.) Ради безпеки ООН, що, як мовиться в заяві, «сфабриковані під нікчемними приводами».

Крім того, Пхеньян вимагає від Вашингтона і Сеула «офіційних запевнень, що вони надалі не будуть погрожувати чи шантажувати КНДР ядерними воєнними приготуваннями» – так у Північній Кореї називають спільні американсько-південнокорейські військові навчання.

Північ також вимагає, щоб США, за текстом заяви, «ухвалили рішення про повну евакуацію всіх ядерних озброєнь із Південної Кореї і її околиць і взяти зобов’язання не ввозити їх знову» як третю передумову для діалогу.

Дотепер практично всі офіційні заяви Пхеньяна останніх кількох тижнів містили лише погрози і ультиматуми, без примирливих моментів.

Напруженість у відносинах Пхеньяна зі світом різко зросла цього року після чергових ядерного і ракетного випробувань у Північній Кореї, які здійснили на порушення резолюцій Ради безпеки ООН.

США вивели з Південної Кореї свою тактичну ядерну зброю ще 1991 року, але в Північній Кореї цьому не вірять. Тим часом у США і Південній Кореї час від часу лунають заклики розглянути можливість знову розмістити цю зброю.
XS
SM
MD
LG