Доступність посилання

ТОП новини

США висловили готовність допомогти Україні зі сланцевим газом


Джон Теффт, архівне фото
Джон Теффт, архівне фото
Сполучені Штати Америки намагатимуться зробити все можливе, щоб підтримати Україну в організації видобутку сланцевого газу, заявив у четвер посол США в Україні Джон Теффт.

Сланцевий газ – це цілком «позитивна річ», тільки треба все зробити правильно, щоб були належні регуляторні норми і компанії дотримувалися передових технологій, як то було у США, сказав він, виступаючи на VI безпековому форумі «Безпека в небезпечному світі», що його організував у Києві фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну!».

Посол наголосив, що видобуток сланцевого газу допоможе Україні посилити енергетичну незалежність.

Крім того, він нагадав, що у США видобуток сланцевого газу також дав можливість створити нові робочі місця і знизити ціни на природний газ, а відтак і на електроенергію, і збільшити доходи місцевих і центрального бюджетів.

Видобування сланцевого газу має на меті наблизити Україну до енергетичної незалежності й позбавити її нинішньої газової залежності від Росії. Водночас видобування сланцевого газу, в першу чергу методом гідророзриву пластів, викликає побоювання щодо можливої шкоди довкіллю. Зокрема, особливо активно виступає проти цього видобування партія ВО «Свобода», а також деякі проросійські сили. Водночас у багатьох країнах світу цю технологію застосовують без ніякої небезпеки для довкілля.
XS
SM
MD
LG