Доступність посилання

ТОП новини

На Україну накинули газову удавку – Каськів


Без енергетичної незалежності Україні буде дуже складно боротися із політичними викликами. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів, який зараз перебуває у США.

«Ключовим завданням у цьому році залишається енергетична свобода Україна, яка по суті дає Україні і політичну свободу», – пояснив суть своєї місії Каськів.


Він заявив, що Україна продовжує роботу над створенням LNG терміналу на території України.

«Завдяки партнерству зі США ми розглядаємо можливість доставки морської платформи з прийому зрідженого газу. Це вже готовий завод, який приєднується до газотранспортної системи України і технічно дозволяє вже до кінця наступного року отримувати альтернативний газ», – розповів Каськів.

«На даному етапі відбулась ключова подія – американська енергетична компанія Accelerate energy в найближчі тижні приступає до вивчення технічних можливостей. Вже підписано відповідний контракт», – відзначив голова Державного агентства.

Водночас Владислав Каськів заявив, що вихід інвесторів з України є «живим процесом».

«Одні інвестори виходять з України, а другі – приходять. Особливо, коли йдеться про портфельних інвесторів. Це нормальна практика, коли люди вкладають гроші, отримують прибуток і виходять», – заявив Владислав Каськів.

«Потенційний об’єм інвестицій з боку компаній Shell, Chevron, Exxon mobil, які прийшли до України за останній рік, перевищує інвестиції за всі 20 років незалежності України», – заявив голова Державного агентства.

«Партнери це ті, хто підтримує вирішення головних завдань, які стоять перед Україною, а не ті, хто накинув на неї газову удавку», – сказав Каськів.

У Вашингтоні розпочала свою роботу зустріч Міжнародного валютного фонду та Світового банку. У зустрічі бере участь українська делегація на чолі з головою Національного банку Ігорем Соркіним.

Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів також перебуває у Вашингтоні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG