Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко можуть звільнити на Великдень (європейська преса)


Прага – Оглядачі зазначають, що Захід посилив тиск на президента Віктора Януковича у справі звільнення з ув’язнення Юлії Тимошенко. Західні експерти переконані, що «усміхнена на волі Юлія» стала би свого роду публічною перепусткою для Києва до угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі. Посол Польщі в Україні Генрік Литвин каже журналістам, що Україна повинна поспішати з виконанням головних умов ЄС для підписання в листопаді у Вільнюсі угоди про асоціацію. Експерти також звертають увагу на те, що Україна «пасе задніх» щодо міжнародних інвестицій серед країн на сході Європи.

Московська «Независимая газета» очікує, що «Юлію Тимошенко можуть звільнити на Великдень, після чого відправити на лікування за кордон». Оглядач Тетяна Івженко бачить таку можливість через призму посилення міжнародного тиску на Київ, що, на її думку, підтверджує приїзд цього тижня до столиці України делегації міністрів закордонних справ Польщі, Литви, Данії та Нідерландів. «Головна мета цього візиту – переконати Віктора Януковича в необхідності рішень, які дозволять європейській стороні менше ніж за місяць затвердити євроінтеграційні плани України. У першу чергу мова йде про звільнення лідера опозиції Юлії Тимошенко. В Києві ведуть мову про нібито підготовку її помилування – на Великдень, 5 травня», – інформує видання з Росії. Газета також цитує німецького експерта Андреаса Умланда, який сказав в інтерв’ю українському телебаченню: «Зараз (Європа) потребує фото звільненої, усміхненої Тимошенко. Якщо буде така картинка – все, угода про асоціацію буде підписана. Інші технічні питання виявляться другорядними». Хоча окремі експерти в Києві не такі оптимістичні і вважають, що Тимошенко можуть звільнити лише ближче до осені. Так політолог Тарас Березовець зауважив, що Захід має й інші важелі тиску на владу в Києві, хоча б те, що в банках Кіпру зберігається понад 14 мільярдів доларів непересічних українців і це лише ті вклади, які не захищені банківською таємницею. Тому, як вважає Березовець, Захід має достатньо важелів тиску на владу Януковича.

Польський посол в Києві Генрік Литвин дав інтерв’ю щоденнику Gazeta Wyborcza, в якому наголосив, що Україна мусить поспішати виконувати умови ЄС для підписання угоди про асоціацію, бо «часу для цього стає драматично все менше». Посол також вважає, що до чутливих проблем з підписанням угоди належить і проблема з ув’язненням Юлії Тимошенко. Звільнення Тимошенко, як вважає Генрік Литвин, продемонструвало б позитивну й динамічну еволюцію позиції України в бік ЄС. Польський дипломат також вважає, що «спеціальних великих проблем» у двосторонніх стосунках Польщі та України немає. Литвин також зауважив, що історичні проблеми, такі як українсько-польська масакра на Волині, 70-річчя якої відзначається цього року, обидві сторони можуть разом знівелювати і віддати належне пам’яті жертв із обох боків.

Швейцарська Neue Zurcher Zeitung інформує, що Польща залишається для інвесторів Західної Європи найбільш привабливим місцем вкладання капіталів. У Варшаві оприлюднене опитування 200 найбільших фірм з іноземним капіталом і майже 80 відсотків із них бажають збільшити свої інвестиції в Польщі. Після Польщі, згідно з опитуваннями інвесторів Західної Європи, за інвестиційною привабливістю у Східній Європі йдуть Чехія і Словаччина. Балтійські республіки, Хорватія і Словенія перебувають десь посередині цієї градації інвестиційних інтересів у регіоні. Задніх пасуть у цьому Україна й Росія, наголошує швейцарське видання.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG