Доступність посилання

ТОП новини

Андрухович презентував свої «Листи в Україну»


Юрій Андрухович, Київ, 25 квітня 2013 року
Київ – Письменник Юрій Андрухович презентував збірку вибраних поезій «Листи в Україну» українськими містами. На сьогодні це найповніше видання віршів письменника. Попри те, що сам Андрухович не брався римувати вже більше десяти років, його поезії продовжують бути взірцем для молодих поетів, каже його колега і автор післямови, письменник Сергій Жадан.

Цикл «Листи в Україну» Юрій Андрухович почав писати восени 1990-го року під час свого перебування у Москві. Перші особисті переживання у формі віршованих листів з’явилися під впливом Йосипа Бродського та Євгена Маланюка, каже автор. Згодом цикл оформився у 20 листів в Україну, які виглядають як своєрідний звіт про московське життя перед вигаданим другом.
Юрій Андрухович читає уривки з «Листів в Україну»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
«Автор листів по-своєму самотній, розлючений, голодний, іноді щасливий, – пояснює Андрухович. – Він веде той спосіб життя, якого досі не знав. І він у віршованій формі розповідає про своє існування своєму найближчому другу (реально цієї людини не існує). Це такий друг, якому розповідається все до найменшої дрібниці, бо знаєш, що він зрозуміє».
Окрім циклу з листів до збірки увійшли й інші, «канонічні» і «найвибраніші» поезії, найстарші з яких датовані 1980 роком. Після того, як Іван Малкович запропонував Андруховичу видати цю збірку, письменник каже, що не зміг устояти перед спокусою і вніс чимало правок до своїх ранніх віршів.

Андрухович поповнив ряди УПА – Малкович

Сам же Малкович запевняє, що, якби Андрухович не погодився на це видання, то ціла серія Української поетичної антології, в рамках якої вийшла збірка, так і не побачила б світ. В УПА, а саме так скорочено видавець називає своє дітище, – Українська поетична антологія – він зібрав своїх найулюбленіших українських письменників. Спочатку до лав УПА вступив Тарас Мельничук, далі Ліна Костенко, Микола Вінграновський, Віктор Неборак, Аттила Могильний, а тепер і «Патріарх Бу-Ба-Бу», жартує Малкович.
Українська поетична антологія
Українська поетична антологія
Я дуже хотів видавати дорослу поезію для душі. Довго шукав форму і дизайн. Мені важливі були поети. Я знав, що серія відбудеться тільки тоді, коли згодиться Юрко. Коли він згодився, я зрозумів, що починаю працювати. Я б хотів, щоб тут були мої улюблені поети, щоб у глибокій старості я міг брати ці книжки до рук і читати», – сказав Малкович.
Іван Малкович, видавець «Листів в Україну»
Іван Малкович, видавець «Листів в Україну»
Не в старості, але у юності з поезією Андруховича познайомився письменник і видавець Сергій Жадан. Саме вони формували його як письменника і стали першим посібником тоді ще молодого поета.

«Ці вірші були написані 25-30 років тому і на той час, мені здається, це було справді щось важливе нове і неподібне. Андрухович значно розширив цим поетичний контекст», – зазначає Жадан.

Хоч би що презентував Юрій Андрухович, прозу чи поезію, раннє чи зріле, він все одно буде культовою і самодостатньою фігурою в українській літературі, вважає літературознавець Ірина Славінська.

«Андрухович-прозаїк, Андрухович-поет і Андрухович-публіцист – для мене це щось єдине з різними гранями, що виблискують. Втім, для читача дана збірка – хороша нагода відкрити для себе невідомого поета Андруховича», – зауважила Славінська.

Збірку «Листи в Україну» читачі вже побачили у Києві, а незабаром відбудуться презентації у Луцьку, Львові та Івано-Франківську.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG