Доступність посилання

ТОП новини

На зло расистам флорентійці вписують іммігрантів у історичні картини


Флоренція відома всьому світові своєю красою та мистецтвом. Менш відома вона широкому загалу своєю іммігрантською громадою. Після хвилі проявів расизму проти іммігрантів з Африки, група місцевих митців вирішила показати, який величезний внесок мають іммігранти у сучасному житті Флоренції, і як іноземці вплинули на її культуру та економіку у минулому.

Флоренція – колиска епохи Відродження – розквіту західного мистецтва, що почалось у 14-му столітті. Сьогодні місцева група митців вирішили відобразити, що ж означає – бути флорентійцем у 21 столітті. Вони створюють полотна в стилі Ренесансу, використовуючи для цього фотографії сьогоднішніх іммігрантів.

Виставка отримала назву «Новий Світ». Американський фотограф ліванського походження Марк Абузаїд, який живе у Флоренції – один з кураторів виставки. Він каже, що арт-проект набув особливого значення, коли право-радикально налаштовані люди у грудні 2011 року розстріляли двох іммігрантів з Сенегалу.

«Ми вирішили – замість того, щоб обуритись і зосереджуватись на всьому поганому – показати позитивні речі, які сталися, починаючи з епохи Ренесансу, коли завдяки культурі ми створили прекрасний світ, який ніколи не буде забутий, до сьогодення, коли завдяки іммігрантам у нас знову відбувається культурне відродження», – розповідає фотожурналіст.

Мешканець Флоренції Елхадж Салл бере участь у проекті в якості моделі.

«В Сенегалі я працював на державну компанію постачання води. У мене було все – дружина, двоє дітей, хата. Під час відпустки я зустрів іншого сенегальця, який жив у Флоренції. Він запросив мене до себе в гості, і так я знайшов найгарніше місто у світі», - говорить Салл.

Куратори кажуть, що в своїх моделях шукали не лише фізичні риси, які нагадують портрети епохи Відродження. Вони також шукали і схожість у соціальному статусі. Салла обрали у якості моделі для полотна Ботічеллі «Портрет невідомого з медаллю». Так само, як і хлопець на портреті, Салл – людина проста і невідома, але його робота – майстра на всі руки – поважається у місті.

Проект підтримала адміністрація Флоренції.

«Флоренція приваблює багато людей, тому тут можуть виникнути проблеми з асиміляцією. Найбільш важким аспектом цієї проблеми є те, як процес звикання до такого культурного різноманіття зробити комфортним для самих флорентійців», – говорить Крістіна Джіаччі, міністр Флоренції з питань вищої освіти та культури.

В розпал Арабської весни десятки тисяч африканців втекли на човнах до Італії. Однак, остання статистика вказує, що через економічну кризу багато біженців таки повертаються додому. Салл також думає повернутися в Сенегал.

«Все помінялось. Це дуже непросто. За останні місяці я вже втратив три роботи. Зараз, наприклад, я безробітний», – каже Салл.

Поки виставка розташовується у флорентійському Палаццо Вечіо, а згодом куратори повезуть свої експонати на показ по всій Італії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG