Доступність посилання

ТОП новини

Уроки Чорнобиля не засвоєні – громадські активісти


Лондон – Українські та японські активісти об’єднали зусилля, щоб нагадати урядам про загрози від необачності з атомною енергетикою. Напередодні річниці Чорнобильської катастрофи у Європейському банку реконструкції та розвитку влаштували виставку малюнків українських дітей про Чорнобиль. Японські активісти, які допомагали українцям з виставкою, мають тепер і свій урок після аварії на станції Фукусіма –1.

У багатьох дитячих малюнках у фойє Європейського банку часом очікуване – хатки, квіти, звірятка, але найбільше вражають чудовиська, які вилізають з атомної станції. Тамара Крисицька, яка очолює організацію інвалідів-чорнобильців «Земляки», каже, що від ідеї визначати найкращі малюнки, організатори відмовилися.
 Українські діти малюнками нагадують дорослим про Чорнобиль
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

«Ми думали про те, щоб перетворити це на конкурс і вибирати найкращі малюнки. Але це неможливо. Це уявлення і мрії. Діти хочуть бачити нашу планету гарною і без радіації... Я жила у місті Прип’яті з 1980 року і до дня аварії 1986 року. Тоді була евакуйована зі своєю маленькою сім’єю. Моїй доні тоді було 5 місяців. Зараз їй 27, і це історія... Це уроки, які не повинні повторюватися. Ми ці уроки не засвоїли, і через майже 25 років сталася Фукусіма-1 в Японії», – сказала Тамара Красицька

Японська допомога і ЄБРР

Привезти малюнки українських дітей у Лондон допомагала японська активістка Хіроко Інаба, яка працювала в Україні. Японський активіст Нобу Оно використовував малюнки українських дітей як гасла, почепивши їх на себе.

«Якби ми засвоїли уроки, то Фукусіми би не сталося, бо після Чорнобиля наш уряд наполягав, що наша атомна енергетика безпечна. А тепер після Фукусіми британський уряд каже, що наша ядерна енергетика інша і безпечніша», – вказує він.

Європейський банк є адміністратором понад мільярда міжнародних фондів на гарантування ядерної безпеки в Україні і, зокрема, для побудови «укриття» над четвертим реактором ЧАЕС.

Директор ЄБРР від України Артем Шевельов вважає, що банкові судилося бути назавжди пов’язаним з чорнобильськими справами.

«Це безпрецедентні події, і людство не знає, що буде через 5-10 чи 100 років на місці цих подій. ЄБРР буде працювати з Чорнобилем доти, доки існуватиме сам банк», – наголосив співрозмовник на виставці малюнків українських дітей про Чорнобиль у Лондоні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG