Доступність посилання

ТОП новини

Колишній киянин Панасенко виготовляв у США вибухівку чи лише петарду?


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах пред’явлено звинувачення у володінні вибухівкою Микиті Панасенку, американцеві українського походження. Сам він стверджує, що виготовив петарди і випробував їх, підірвавши у лісі, але категорично відкидає, що мав злочинні наміри. Він залишається на свободі в очікуванні судового процесу.

Насамперед варто зауважити, що інцидент із затриманням Микити Панасенка стався за тиждень до теракту під час Бостонського марафону, де три особи загинули і понад двісті було поранено.

Бомби у Бостоні були саморобні, підозрювані виготовили їх, узявши рецепт з інтернету, де є чимало сайтів типу «Як зробити бомбу на мамусиній кухні».

Америка досі не оговталася від шоку, спричиненому тим злочином. Можливо, саме тому нині, як тільки стало відомо про справу Панасенка, засоби масової інформації подають це як сенсацію.

«Панасенко з бомбою» – як міні-сенсація

Виставте прізвище Панасенка зі словом «бомба» на Google – і вам запропонують понад 52 тисячі статей про українця. Між тим, він, насамперед, громадянин США, а у другу чергу колишній киянин.

Він живе у Сполучених Штатах вже давно, із 2010 року має американський паспорт. Панасенко, за його словами, закінчив Каліфорнійський університет і Ратгерський університет у штаті Нью-Джерзі. Йому 27 років, нежонатий.

А все ж таки, що він конкретно скоїв? Виготовив вибуховий пристрій? Перевозив вибухівку?

Панасенко, як він сам розповідає, вирішив проекспериментувати – зробити петарду з порохом. Випробував у лісі, причому для цього поїхав до сусіднього штату.

Панасенко наголошує, що не приховував нічого, тож вважає, що колега з яким він винаймав квартиру, розповів комусь, той ще комусь, і зрештою до нього на роботу, завітали представники Федерального бюро розслідувань.

Під час обшуку у помешканні знайшли порох. Його допитували і поліція, і ФБР. Відпустили до суду.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG