Доступність посилання

ТОП новини

Нідерланди вперше за понад 120 років мають короля


У Нідерландах грандіозне свято: ця країна має нового короля, який отримав трон від дотеперішньої монархині – своєї матері Беатрікс. Ім’я нового короля – Віллем-Александер, йому 46 років, він одружений і має трьох доньок. Він – перший за 123 роки король Нідерландів чоловічої статі і наймолодший монарх Європи.

У соціальній мережі «Фейсбук» пишуть, що натовп перед королівським палацом у Амстердамі зранку нагадував майдан Незалежності у Києві 2004 року – помаранчевий колір мав кожен присутній із тих, які зібралися славити нового монарха.
Це – всенародне торжество для нідерландців, адже вперше за 123 роки країна матиме монарха чоловічої статі. Останнім був Віллем III, який помер у 1890 році. Близько одного мільйона осіб заповнили цього дня Амстердам, і охороняють їх понад 10 тисяч поліцейських.

Вранці у вівторок 75-літня королева Беатрікс офіційно зреклася престолу на короткій церемонії.
Згідно з процедурою, королева Беатрікс першою поставила свій підпис під актом про зречення. Потім під документом розписався її старший син Віллем-Александер, а наступною розписалася його дружина Максима. Після цього керівник королівського офісу передав документ на підпис свідкам, як того вимагає конституція країни.

Після цього Беатрікс вийшла до громадян, які чекали перед балконом королівського палацу. «Кілька хвилин тому я зійшла з трону. Я щаслива представити вам вашого нового короля, Віллема-Александра», – оголосила – тепер уже принцеса – Беатрікс.

А новий монарх привселюдно віддав данину правлінню своєї матері. «Дорога мамо, сьогодні Ти зійшла з трону після 33 надихаючих років, за які ми глибоко вдячні», – сказав він.

Молодий король також пообіцяв, що буде сучасним монархом і шукатиме тих шляхів, які об’єднають народ у легкі і важкі часи.

Власне про це сказала і королева Беатрікс, коли ще в січні оголосила, що настав час передати трон новому поколінню, і що відречеться від престолу на користь свого сина, який, за її переконанням, готовий правити державою.
Після того, як пролунав гімн Нідерландів «Пісня про Вільгельма», Беатрікс залишила балкон, а до короля та його дружини Максими, яка походить із Аргентини, приєднались три їхні доньки: Катарина-Амалія, яка тепер є спадкоємницею престолу, Алексія та Аріан.

Новий король дав клятву пізніше у вівторок і перед членами парламенту – захищати конституцію Нідерландів.

Серед 2000 поважних осіб на офіційній церемонії були присутні британський принц Чарльз і японська принцеса Масако та наслідний принц Японії – Нарухіто.
Після Другої світової війни стало традицією для нідерландського монарха відрікатися від престолу.

Мати королеви Беатрікс – Юліана – відмовилася від престолу в 1980 році на свій 71-й день народження. Бабуся Беатрікс – королева Вільгельміна – відреклася від престолу в 1948 році у віці 68 років.
  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    Людмила Ваннек На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможниця міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редакторка і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні». Авторка і ведуча програми «Свобода за тиждень», яка виходила кілька років на «Радіо НВ». Авторка програми «Подкаст Свобода за тиждень із Людмилою Ваннек», яка виходить щосуботи. Цікавлюся соціальними темами та мистецтвом. Багато перекладаю з білоруської, англійської, німецької, сербської та болгарської.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG