Доступність посилання

ТОП новини
25 листопада 2020, Київ 22:21

На Дніпропетровщині вперше стартувала природозахисна акція «Простягти руку рибі»


На Дніпропетровщині вперше стартувала природозахисна акція «Простягти руку рибі», вона триватиме до 10 червня, коли завершиться період нересту. Про це сьогодні повідомили в обласній організації Товариства мисливців та рибалок.

За даними організаторів, іхтіологи та захисники навколишнього середовища закликають рибалок не просто рибалити в нерест, а й утриматись від прогулянок на човнах.

«Ловити можна тільки з берега, в суворо визначених місцях, однією вудкою з одним гачком. Рибалити з човна заборонено», – сказав іхтіолог Дніпропетровської обласної організації Товариства мисливців і рибалок Віталій Борщенко.

За словами Борщенка, щороку активісти Товариства мисливців та рибалок поповнюють водойми Дніпропетровщини двома тоннами мальків, витрачаючи на це десятки тисяч гривень. Риба, запущена у водойму, досягає своїх звичних розмірів лише через рік.

«Спільно з рибоохороною ми виїжджаємо на рейди проти браконьєрів. Їх стало менше у зв’язку з дуже високими штрафами, запровадженими в Україні (використання електровудки, приміром, загрожує рибалці позбавленням волі до 3 років), але в той же час вони стали більш мобільними: попереджають один одного по мобільному телефону і, поки ми допливемо, швидко зникають», – розповів іхтіолог.

У річковому порту Дніпропетровська повідомили, що водна міліція наразі також перейшла на посилений режим роботи, патрулювання водойм відбувається цілодобово. У зв’язку з операцією «Нерест» рух маломірних суден у місцях нерестовищ буде заборонено до 10-18 червня.

З 5 грудня 2011 року Кабінет Міністрів України збільшив штрафи за вилов деяких видів риб у 10 разів. Приміром, якщо раніше незаконний вилов одного судака коштував 51 гривню, то зараз – 510 гривень, незалежно від його розмірів. Кримінальна відповідальність настає тоді, коли збитки, завдані державі, оцінюються в понад 2 тисячі гривень.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG