Доступність посилання

ТОП новини

Меж жадібності українських чиновників не існує – журналісти-розслідувачі


У редакції «Washington Post» мені розповіли про розслідування фактів корупції на мільйон доларів. Мушу констатувати, що для українських корупціонерів це не гроші», – говорить у студії «Голосу Америки» журналіст НТН Ігор Колтунов, один із переможців конкурсу журналістських розслідувань організованого «Українською правдою» та посольством США в Україні.

Поруч з ним Михайло Ткач із «Плюсів». Обом журналістам 20-ть з гаком. Ткач розслідував корупцію священиків («7 смертних гріхів Владики Павла»), Ігор Колтунов – зловживання на «Укрзалізниці».

Мільйон доларів в Україні може вкрасти чиновник районного рівня. Що вже там казати про міста-мільйонники
Михайло Ткач
«Мільйон доларів в Україні може вкрасти чиновник районного рівня. Що вже там казати про міста-мільйонники, такі як Київ і т.д.», – говорить Ткач.
Поїздка до Вашингтона стала частиною призу переможцям конкурсу.

«Я постійно переконуюсь, що меж чиновницької жадібності просто не існує», - говорить Михайло.

Під кожним міліційним відділком у Луганську стоїть джип його начальника, втім сам він нахабно в очі розповідатиме, що все робить за законом
Ігор Колтунов
«Під кожним міліційним відділком у Луганську стоїть джип його начальника, втім сам він нахабно в очі розповідатиме, що все робить за законом. І це попри те, що відомі факти, які свідчать про протилежне», – додає Ігор Колтунов.

«Ситуація стає складнішою щодня. Журналістам ламають камери, не дають знімати, а правоохоронці, які є частиною цієї корупції ніяк не реагують на такі факти», – розповідає про будні розслідувальної журналістики Ткач.

У своїй роботі журналісти-розслідувачі не можуть покладатись на роботодавців, і не мають впевненості у завтрашньому майбутньому - вважає Ігор Колтунов.
«Журналісти можуть отримати удар у спину як це було нещодавно із каналом ТВі, де журналісти працювали, чесно і якісно робили свою роботу», - розмірковує Колтунов.

Молоді люди зазначають – жодних наслідків, окрім суспільного резонансу, викриття не мають. Правоохоронці жодним чином не реагують на викривальні розслідування, бо є частиною корупційних схем. Єдиним важелем впливу на корупціонерів є суспільний осуд.

«Чиновники не сідають в тюрму, хоча і мали би, але (після викриття -прим. ред.) вони втрачають обличчя», – резюмує Колтунов.

«Це потрібно глядачам. Люди дивляться, реагують, звертаються до нас... Якщо не реагують правоохоронці, ми принаймні можемо допомогти людям», – зауважує Ткач.

Ігор Колтунов каже, що ситуація не повінстю безнадійна.

«Ми ще виходимо, нам дають змогу говорити правду, і на щастя мені ще не заборонили займатись жодною темою. При цьому, коли я був регіональним журналістом, такі випадки були», – говорить про свій досвід Ігор Колтунов.

Відчуття безвиході у молодих журналістів немає.

3 травня у світі відзначили День свободи преси. В Україні за останнє десятиліття ситуація зі свободою слова погіршилась. У рейтингу свободи преси «Репортерів без кордонів» Україна опустилась з 116-того на 126-е місце. За даними іншої правозахисної організації Дім Свободи Україна цього року ледве втрималась у лізі частково вільних держав.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG