Доступність посилання

ТОП новини

Справа Тимошенко може вкинути Україну до неорадянського блоку? (Світова преса)


Брюссель – Чи повинні зв’язки України та Євросоюзу, а також Росії та Сполучених Штатів залежати від справи Юлії Тимошенко? Міжнародні видання у п’ятницю, крім відповіді на це питання, ще намагалися з’ясувати, чому з’являються нові, доволі дивні, повороти у грі двох друзів: Володимира Путіна і Дмитра Медведєва. Нарешті, у повідомленні з півдня Франції йдеться про затримку жандармами аматора високих швидкостей, яким виявився українець.

Оглядач вашингтонського агентства United Press International (UPI) у п’ятницю звертає увагу на вирішальний момент для Євросоюзу, який вплине на подальші стосунки із Росією та навіть зі Сполученими Штатами. І в центрі цих обставин постає Україна та, зокрема, справа Юлії Тимошенко. Автор статті Брюс Рікерсон наголошує на тому, що рішення щодо ув’язненого колишнього прем’єр-міністра не повинно зруйнувати зовнішніх зв’язків України. Чи може у час, коли йдеться про майбутнє відносин України та ЄС і навіть більше – об’єднаної Європи та Росії – рішення залежати від долі однієї знаменитої особистості, запитує він. У європейському блоці країн думки щодо подальшої стратегії розділилися, пише Брюс Рікерсон. Представники найбільшої у Європарламенті Європейської народної партії поклали майбутню угоду з Києвом у пряму залежність від звільнення Тимошенко. У деяких країнах Європи, зокрема у Польщі, Швеції, вимагають зближення з Україною, попри продовження ув’язнення Юлії Тимошенко. Бо відторгнення українців з боку ЄС означало б вкидання Києва до Митного союзу, очолюваного Москвою. Для Росії такий сценарій був би величезним успіхом, бо це стане поштовхом до відродження неорадянського блоку, тобто, об’єднання, яке сприймає Захід (і не лише Євросоюз, але й, головним чином, Сполучені Штати) як стратегічного супротивника. Якщо Європейський союз зачинить двері перед Києвом, то наслідки у майбутньому можуть бути непоправними, резюмує в авторському коментарі Брюс Рікерсон.

Бельгійське видання L’Echo у статті «Дивна гра Володимира Путіна та його «товариша» Дмитра Медведєва» аналізує, що може означати остання погроза російського президента відправити у відставку уряд прем’єр-міністра Медведєва через погані економічні показники. Що це: хитра стратегічна гра на публіку чи,може, справжнє чергове «холодне обурення» Путіна – запитує автор публікації. Нинішній російський лідер, який успішно виводив Росію із тенет бідності упродовж двох перших президентських термінів, наразі опинився перед історично низькими економічними прогнозами, пише газета. З огляду на це, опитані політологи розділилися у думках щодо того, чи справді може Дмитро Медведєв втратити крісло прем’єра після спалаху гніву Володимира Путіна.

Зрештою, висновок, до якого приходить автор, такий: «Володимир Путін грає свою мінливу роль: одного дня він виступає із підтримкою політики свого прем’єр-міністра. Іншого дня піддає її суворій критиці. Це для нього зручне рішення, бо воно дозволить вийти сухим із води, якщо зусилля уряду не призведуть до відновлення російської економіки. Можна уявити, що дует Путіна-Медведєва у цьому випадку повністю відповідає створеному раніше іміджу дружби: Медведєв приноситься у жертву, бо він став ідеальним запобіжником, коли Путін відчайдушно чіпляється за свій імідж вольової людини та супергероя росіян», – підсумовує оглядач газети L’echo.

Нарешті, регіональне французьке видання L’Independant повідомляє про видовищне переслідування поліцейською бригадою швидкого реагування автомобіліста, що розвинув швидкість до 180 кілометрів на годину на автошляху біля міста Нарбонна. Порушником виявився 40-річний українець і власник потужного авто. Французькі жандарми повідомили, що у туриста було конфісковане водійське посвідчення, а також йому доведеться сплатити чималий штраф. На щастя, пасажир, що також був у авто, виявився водієм, тож відвозити автомобіль на штрафмайданчик у поліції потреби не було, пише французька газета.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG