Доступність посилання

ТОП новини

На велосипедах – по нічному Ужгороду


Ужгород-Київ – На нічних вулицях Ужгорода – сотні велосипедистів. 17 травня розпочинається новий сезон велопробігів Night ride. Закриття сезону минулої осені зібрало, за словами організаторів заїзду, близько чотирьохсот учасників. Тим часом у міській раді вважають, що Ужгород для такого виду транспорту не пристосований, тому робити велодоріжки можна тільки на набережних.

Без водіїв та пішоходів, але часто і без вуличного освітлення відбуваються нічні велозаїзди Night ride в Ужгороді, розповідають учасники тамтешнього велоруху. Цей рух прийшов сюди п’ять років тому. Тоді – у 2009-му – у першому заїзді взяло участь близько 20 велосипедистів, говорить одна із організаторів заходу Віта Мунчак. Минулої осені, за її словами, учасників було вже близько 400.

«Насправді ми просто відновили старе, забуте і хороше. В радянські часи тут було нормально пересуватися велосипедом, діставатися так на роботу. І люди настільки мали багато велосипедів і відчували себе комфортно, що лишали їх на вулиці без замків і паркувань. Потім відбулися певні політичні зміни, велосипед відійшов на другий план. А зараз це – весело, це, в принципі, атракція, розвага. Чому б і ні?» – говорить Мунчак.

Учасники велопробігу пересуваються центральною частиною міста, потім виїжджають на об’їзну дорогу і повертаються знову до центру. Вибір маршруту невипадковий – там найменша ймовірність, що хтось із учасників провалиться, наприклад, у люк без кришки на неосвітленій вулиці.

Ужгород – не для велосипедних доріжок?

Один із активних учасників Night ride Олександр Кіпа постійно їздить на велосипеді лише близько року, однак уже відчув особливості використання такого транспорту в Ужгороді.

У людини просто не лишається вибору: або пересуватися по тротуарах, що не можна робити, бо це пішохідна зона. Або їздити по узбіччю доріг
учасник Night ride
«Нещодавно у нас було у міській раді засідання щодо генерального плану міста. Якщо в минулому році обіцяли (я якось брав участь у таких зборах), що будуть велодоріжки, якраз ремонтуватимуть кілька вулиць, то цього року сказали, що місто непристосоване. І у людини просто не лишається вибору: або пересуватися по тротуарах, що, в принципі, не можна робити, бо це пішохідна зона. Або їздити по узбіччю доріг, які просто в жахливому стані».

В Ужгороді є велодоріжки – на набережних. Десь-інде створити їх неможливо: місто старе, вулиці розширювати немає змоги, зауважує у коментарі Радіо Свобода заступник міського голови Юрій Беляков.

«Зараз відпрацьовуємо грант щодо велосипедного руху, – додає він. – Виділено земельну ділянку у Боздошському парку для створення велосипедного центру. Це – спільна робота поляків, білорусів та українців».

Окрім того, за словами Белякова, влада дала дозвіл на встановлення шістнадцяти велопарковок в центрі міста.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

XS
SM
MD
LG