Доступність посилання

ТОП новини

Як можновладці підтримують українську родину?


Київ – У кожній п’ятій українській родині дітей виховує тільки один із батьків, а кількість дітей, які потребують усиновлення, зростає (минулого року такий статус отримали 14 тисяч осіб). 15 травня, у Міжнародний день сім’ї, український уряд затвердив державну програму підтримки родини, основним завданням якої вважає «збереження традиційних сімейних цінностей». Водночас Верховна Рада відмовилася долучатися до міжнародної угоди про співпрацю щодо усиновлення.

Майже 17 мільйонів сімей нині зареєстровано в Україні, понад мільйон із них є неповними, а більш ніж 195 тисяч родин перебувають у складних життєвих обставинах – це дані Міністерства соціальної політики.

У середу уряд затвердив цільову програму підтримки сім’ї до 2016 року. За словами міністра соціальної політики Наталії Королевської, два роки такої програми на державному рівні не ухвалювали.

Як зазначила вона на брифінгу під час засідання Кабміну, програма має три основні напрямки. «Перший напрямок – це матеріальна підтримка сім’ї, другий напрямок – попередження сімейного неблагополуччя, посилення відповідальності батьків за виховання дітей, і третій напрямок – підвищення престижу сім’ї та інформаційна складова», – повідомила Королевська.

Водночас, вона засудила те, що Верховна Рада не підтримала приєднання до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення. За словами Королевської, діти стали «заручниками політичних амбіцій». Відповідний законопроект вніс на розгляд парламенту президент Віктор Янукович. Не голосували у повному складі фракції «Свобода» і КПУ.

Проти була і колишній міністр соцполітики, а нині депутат від «Батьківщини» у парламенті Людмила Денисова. У коментарі Радіо Свобода вона пояснила, що, в принципі, не проти міжнародного усиновлення, однак механізм, прописаний у законопроекті, її не влаштовує. На думку Денисової, там недостатньо механізмів контролю за усиновлювачами з-за кордону.

«Тобто, вони приїжджають і спілкуються не з державою, яка є гарантом забезпечення прав цих дітей, а з ким завгодно. Сьогодні багато родин у складних життєвих обставинах, так? І от вони будуть говорити із родичами дітей, що зараз перебувають у скруті, і будуть просто купувати їх», – зазначає політик.

Конвенція все одно зобов’язує державу контролювати процес усиновлення – Левченко

Усиновлення українських дітей іноземцями – об’єктивна реальність, тому потрібно, щоб це регулювалось на законодавчому рівні, зауважує президент центру «La Strada-Україна» Катерина Левченко.

«Завдяки цій Конвенції встановлюються обов’язки держави щодо контролю за тими організаціями та особами, які можуть надавати допомогу під час усиновлення. І встановлюється міждержавне співробітництво з тими країнами, до яких усиновлюються українські діти», – пояснює вона.

Катерина Левченко схвалює затвердження цільової урядової програми, зокрема, у частині боротьби з насильством у родині, однак застерігає, що процес перебудови органів місцевого самоврядування, які повинні будуть цим займатися, не завершено. Тому є загроза, що позитивні зміни може гальмувати бюрократичний апарат.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG