Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2019, Київ 08:40

Прем’єри Сербії і Косова обговорять виконання угоди про нормалізацію відносин


Учасники переговорів у Брюсселі: прем'єр-міністр Сербії Івіца Дачич, верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон, прем'єр-міністр Косова Хашим Тачі, 17 квітня 2013 року
Сьогодні в Брюсселі за посередництва Євросоюзу відбудеться нова зустріч прем’єр-міністрів Сербії Івіци Дачича і Косова Хашима Тачі.

Сторони обговорять хід виконання угоди про нормалізацію відносин між Сербією і Косовом.

Міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле у понеділок назвав досягнуту 19 квітня угоду «історичною», але закликав до «конкретних кроків» для її реалізації. Вестервелле у понеділок відвідав Сербію і Косово, де зустрічався з Дачичем і Тачі.

Євросоюз домігся прогресу в питанні реалізації домовленостей, оскільки Сербія прагне почати переговори про членство в ЄС. ЄС ухвалить рішення щодо пропозиції Сербії наприкінці червня.

Тим часом етнічні серби Косова і далі відкидають проголошену 2008 року декларацію про незалежність від Сербії її колишнього автономного краю. Серби складають меншість у населеному переважно етнічними албанцями Косові, але чисельно переважають на півночі країни, неподалік кордону з Сербією.
XS
SM
MD
LG