Доступність посилання

25 Червень 2017, Київ 00:05
Новини | Політика

Посольство США закликає розслідувати бездіяльність міліції під час побиття журналістів


Журналісти в Кабміні вимагають розслідування подій 18 травня
Посольство США засуджує напади на журналістів, що сталися в Києві під час масових заходів 18 травня, і закликає українську владу розслідувати позірну бездіяльність міліції під час інциденту. Про це повідомили у відділі преси, освіти і культури посольства США.

«Уряд Сполучених Штатів високо ставить цінність прав на свободу слова, свободу преси та свободу зібрань. Тому ми вітаємо більшість учасників одночасних, в основному мирних за характером мітингів опозиції і Партії регіонів 18 травня, із тим, що ці права, гарантовані в Конституції України, ними дотримувалися», – говориться в повідомленні.

«Ми засуджуємо напад на двох українських журналістів, які 18 травня знімали опозиційний мітинг в Києві. Такі насильницькі дії не повинні відбуватися там, де люди здійснюють своє право на мирне зібрання», – підкреслили в посольстві США.

«Напад на журналістів, які працюють, робить справу ще серйознішою, бо, крім особистих прав репортерів, порушено і фундаментальне право української громадськості бути поінформованою. Ми закликаємо українську владу провести ретельне розслідування і вжити належних дій для притягнення винних до відповідальності. Ми також закликаємо владу розслідувати позірну бездіяльність міліції під час інциденту», – наголосили у посольстві і запевнили, що посольство США продовжуватиме стежити за розвитком подій у цій справі.

18 травня під час висвітлення подій, що відбувалися поруч з акцією опозиції на Софійській площі, невідомі молодики напали на журналістку «5-го каналу» Ольгу Сніцарчук і фотокореспондента газети «Комерсант» Влада Соделя. Потерпілі кажуть, що протягом певного часу міліціонери, що перебували поруч, взагалі не втручалися в цей інцидент. Колеги Сніцарчук і Соделя стверджують, що за допомоги соціальних мереж встановили особи кількох нападників, але міліція затримала лише одного правопорушника, Вадима Тітушка.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG