Доступність посилання

ТОП новини

У літні табори при школах дітей заганяють силою – мати школяра


Дмитро Миколайчук

Київ – Оздоровлення школярів влітку за допомоги держави зводиться до ледве не насильницького утримання дітей в таборах при школах, скаржаться батьки. В опозиції припускають, що так влада нарощує відсоток оздоровлених дітей для звітування. Натомість прем’єр-міністр Микола Азаров переконує, що більшість українських школярів поїдуть до спеціальних закладів дитячого відпочинку.

Не збиратимуть у бабусі на городі полуницю, не рватимуть з дерев домашньої черешні, не бігатимуть до річки, не поїдуть з батьками до моря і навіть не дивитимуться мультиків, якими рясніють ранкові програми українських телеканалів влітку, більшість міських школярів на початку канікул. Принаймні, у Кіровограді. Це випливає з розповіді мами учня гімназії № 9 цього міста Світлани. За її словами, класні керівники під різними приводами змушують віддавати дітей до літніх таборів при школах. Доходить навіть до погроз, розповідає Радіо Свобода Світлана.

Одним кажуть, що не даватимуть атестати, іншим – що можна сплатити і не ходити до табору
«Кажуть, з управління освіти надійшов наказ оздоровити 70 відсотків дітей. Тому у нас в школі змушують і погрожують, що будуть проблеми. Одним кажуть, що не даватимуть атестати, іншим – що можна сплатити і не ходити до табору. А кому потрібне це оздоровлення на асфальті? Коли дитина хоче у село до бабусі, де справді свіже повітря, справжня їжа, а у нашому невеликому місті дитина бачила вже всі культурні заклади та історичні місця. Просто обурює, що нас змушують як бидло робити те, що вони хочуть», – наголошує Світлана з Кіровограда.

Директор гімназії № 9 Надія Коваленко заперечує і каже, що вона не наказувала класним керівникам примушувати дітей до перебування у таборі при навчальному закладі, як і їй ніхто таких розпоряджень не надавав. Також директор обіцяє цікаві екскурсії та походи під час такого відпочинку. Надія Коваленко також зауважила, що додаткових коштів для організації таборів школи не отримують, а батьки оплачують лише сніданки та обіди – по 11 гривень на день.

Оздоровити 70 відсотків школярів наказав Азаров

Утім, саме 70 відсотків дітей шкільного віку обіцяв оздоровити нинішнього літа прем’єр-міністр Микола Азаров. На засіданні Кабінету міністрів 15 травня він заявив, що уряд має намір забезпечити оздоровленням та літнім відпочинком нинішнього року 2 мільйони 810 тисяч школярів. Також, за його словами, нинішнього літа у санаторіях і таборах відпочинку побувають майже 100 відсотків дітей, позбавлених батьківського піклування, і сиріт. За тиждень після цієї заяви, 22 травня, Микола Азаров запевнив, що майже усі умови для відпочинку школярів створені, залишилися лише дрібниці.

Прошу всіх відповідальних за дитячий відпочинок виявити небайдужість і творчий підхід
Микола Азаров
«Прошу всіх відповідальних за дитячий відпочинок виявити небайдужість і творчий підхід: адже навіть без великих витрат можна прикрасити, зробити веселішими місяця відпочинку. Хоча б залучивши до цього самих дітей, чия творчість насправді не має меж», – сказав прем’єр.

«Я переконливо прошу – в першу чергу керівників місцевих адміністрацій – об’їхати буквально кожен заклад на своїй території, господарським оком помітити дрібниці, які треба усунути (щось підфарбувати, щось полагодити, десь прибрати). Ці дрібнички або зіпсують дітям настрій, або навпаки – посилять радість відпочинку», – зауважив Азаров.

Чиновники бездумно підганяють життя під статистику – Парубій

Те, що названий Миколою Азаровим відсоток дітей, які мають бути оздоровлені, збігається з цифрою, яку називають у Кіровограді, свідчить про те, що місцеві чиновники уважно слухають виступи прем’єра і готові боротися за показники попри здоровий глузд і життєві реалії, вважає член парламентського комітету з питань науки і освіти, депутат від «Батьківщини» Андрій Парубій.

Коли це стає елементом примусу, то це зводить до абсурду ідею, яка загалом є непоганою
Андрій Парубій
«На жаль, це тенденція загальна, коли спочатку робляться заяви представниками влади, а потім під них підганяється життя. В цілому табори при школі – це не є погано як концепція. Але коли це стає елементом примусу і елементом статистики, то це, звичайно, зводить до абсурду ідею, яка загалом є непоганою. Це абсурдно і не ставить на меті оздоровлення дітей, а, швидше, ставить на меті продемонструвати позитивні показники роботи уряду», – зазначає Парубій.

Намагання підігнати реальне життя під бажану статистику взагалі є відмінною рисою нинішнього уряду, додає Андрій Парубій.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG