Доступність посилання

ТОП новини
21 січня 2021, Київ 14:45

До Ради подали законопроект про визнання ОУН і УПА воюючою стороною


Ветерани УПА
Народні депутати України В’ячеслав Кириленко, Іван Стойко та Олег Медуниця подали до Верховної Ради України проект закону «Про визнання Організації українських націоналістів і Української повстанcької армії воюючою стороною у Другій світовій війні за свободу і незалежність України». Про це повідомляє сайт партії «За Україну!».

«Наш законопроект спрямований на відновлення історичної справедливості та має на меті ліквідацію наслідків беззаконня та свавілля, допущених у свій час керівництвом Союзу РСР і Української РСР, а також поновлення громадянських прав членів ОУН і вояків УПА», – зазначив у коментарі до законопроекту Кириленко.

Законопроект визначає боротьбу членів Організації українських націоналістів (ОУН) та вояків Української повстанcької армії (УПА) за свободу і незалежність України в період з вересня 1939 року до кінця 1956 року національно-визвольною боротьбою (стаття 2) та визначає ОУН та УПА воюючою стороною за незалежність України у Другій світовій війні ( стаття 1).

Відповідно до законопроекту, на колишніх вояків Української повстанської армії поширюються статус учасників бойових дій та пільги, передбачені законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» для учасників бойових дій.

Дивитись коментарі (8)

Recommended

XS
SM
MD
LG