Доступність посилання

ТОП новини

Влада боїться виборців, опозиція – Януковича, а обоє – Тимошенко (огляд преси)


Київ – Влада для українських політиків давно є фетишем, стверджує газета «День». Сісти в управлінські крісла і керувати країною – часто їхня головна мета. Здебільшого владні важелі використовуються в особистих та корпоративних цілях. Зокрема, Партія регіонів, користуючись владним становищем, безмежно використовує свій потенціал, йдучи на порушення будь-яких офіційних чи негласних правил, які сформувалися в українській політиці впродовж всієї незалежності держави. Що або хто може змінити ситуацію? На думку дописувача, опозиції це зараз не до снаги. Бо вона, на його думку, прагне просто змінити поганих на хороших. І влада, і її опоненти не усвідомлюють, що всі базові соціальні і державні інститути паралізовані. Їх неможливо захопити чи реформувати, тому мова йде про формування нових інститутів, які будуть спрямовані на нарощування соціального капіталу. Роздуми про те, хто ж може врятувати Україну, видання пропонує в статті «Якщо не влада і не опозиція, тоді – хто?».

Випадок з побиттям «братками» журналістів у Києві засвідчив: бригади «спортсменів» стали в прямому сенсі ударною силою провладних політиків. Їхня роль до президентських виборів помітно зросте. Бо влада розуміє, що долю виборів в 2015 році вирішуватиме вулиця. Тому даний ресурс вона нарощуватиме і посилюватиме. Про це стверджують експерти тижневика «Кореспондент» у публікації «Чисто реальні політики».

Коли політичні сили демонструють ірраціональну поведінку, причиною зазвичай виявляється не відсутність розуму, а наявність страху, переконує тижневик «Коментарі». Свої фобії має і влада, і опозиція. Питання в тому, хто з них більше наробить дурниць до президентських виборів. Видання переконує: серед колективних страхів Партії регіонів один з найсильніших – страх перед своїми виборцями. А ось опозиційні партії відчувають колективний страх перед Януковичем. Нарешті, опозиціонери, як і «регіонали», бояться Юлії Тимошенко, але тільки іншим страхом. Яким саме – пояснюється в статті «Кого вони бояться».

Для українських студентів настають непрості часи – захист дипломів, констатує газета «Сегодня». Активізуються в цей час і компанії, які пишуть дипломи на замовлення. А ще інтернет рясніє пропозиціями продажу вже готового диплому про закінчення вишу. Причому документ обіцяють зробити такий, що комар й носа не підточить – з усіма печатками та штампами і занесенням в єдину електронну базу освіти. Вибрати можна практично будь-який виш України, а диплом можна отримати навіть зразка СРСР. Ціна коливається від рівня наукового ступеню та престижності закладу. Скажімо, диплом СРСР стартує від 350 доларів, а незалежної України – від 600 доларів. Про це йдеться у матеріалі «Скільки коштує диплом на замовлення».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG