Доступність посилання

ТОП новини

Молоде оточення президента хоче контролювати судову систему (огляд преси)


Київ – Молоде оточення президента простягнуло через Андрія Портнова та Верховний суд України свої руки до судової системи, стверджує тижневик «Коментарі». Два кити судової влади: Портнов і Лавринович – хвостами виштовхують з-під неї третього – Ківалова. Видання пише, що судову систему, яку за роки президентства Віктора Януковича зробили зручною «іграшкою» гаранта Конституції, очікує черговий струс. Розпочате масштабне кадрове перезавантаження в «судовій інквізиції» – Вищій раді юстиції, яка після судової реформи 2010 року перетворилася на головний орган, той, що контролює, карає, заохочує будь-кого з суддів. Докладніше про це йдеться в статті «Лавринович пригляне за «золотою молоддю».

Схвалений Кабміном законопроект, що дозволяє вільний продаж травматичної зброї, – дивне поєднання комерційних і політичних технологій, зауважує тижневик «Коментарі». Реалізація права громадян на самозахист, якщо до неї взагалі дійде, буде всього-на-всього побічним ефектом цієї авантюри. У її комерційній складовій інтереси вітчизняних виробників зброї тут аж ніяк не на першому місці. Хоча б тому, що їм було б вигідніше торгувати звичайними цивільними «короткостволами» – немає потреби вносити зміни до конструкції, та й самі вони коштують дорожче. Тож головними бенефіціарами ініціативи, найімовірніше, стануть дозвільні органи МВС і різні школи самооборони, афілійовані з ними. Про те, хто отримає з цього політичний зиск, інформується в публікації «Право не стріляти».

Довіру українців до міліції тепер можна порівняти зі статичної похибкою – їй вірять менше 1% українців. Непрофесійні, корумповані і деморалізовані люди в погонах перетворюються із захисників співгромадян на загрозу для них.Це стверджує тижневик «Кореспондент» у статті «Страх порядку».

Від початку року «Укравтодор» шокував автомобілістів принаймні двічі. Вперше, коли продемонстрував безпорадність в «ямковій» боротьбі з наслідками суворої зими. А нещодавно – ставши одним із ініціаторів дворазового підвищення акцизів на бензин і дизпаливо. Як нагадує «Дзеркало тижня», ще місяць тому про це говорили і в Мінінфраструктури, хоча потім забрали свої слова назад. Якщо ідею вдасться проштовхнути через парламент, роздрібна ціна бензину може збільшитися на 1,5-2 гривні за літр уже в червні. Акцизи сягнуть європейського рівня, хоча і якість нафтопродуктів, і доходи населення залишаться дуже далекими від європейських. При цьому не відбудеться відчутного поліпшення як якості доріг, так і фінансів «Укравтодору» (хіба що підвищиться добробут корумпованих чиновників). Ринок палива ще глибше піде в тінь, а бюджет ризикує одержати навіть менше акцизних доходів, ніж зараз. Докладніше про це йдеться в матеріалі «Акцизний сурогат».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG