Доступність посилання

ТОП новини
28 жовтня 2020, Київ 07:54

Російські шукачі притулку просять про дотримання їхніх прав в Україні


Проведення акцій протесту в Росії ускладнене законодавчими обмеженнями
Кілька громадян Росії, які звернулися до української влади з проханням про отримання статусу біженця, закликають до неухильного дотримання їх прав на території України.

Про це йдеться в їхній заяві, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Ми, громадяни Росії, що вимушено перебувають на території України, вимагаємо: неухильного дотримання Женевської Конвенції про права біженців та шукачів притулку; неухильного дотримання наших прав як осіб, які є шукачами притулку на території України; припинення дискримінаційної політики щодо громадян Росії і Білорусії, які є шукачами притулку в Україні», – відзначають у своїй заяві росіяни, серед яких активіст «Другой России» Олексій Дев’яткін, журналістка Дженні Курпен і активіст «Солидарности» Михайло Маглов.

Раніше Державна міграційна служба відмовила цим людям у наданні статусу біженця.

Автори заяви також стверджують, що український міграційний орган не видає отримані на зберігання паспорти, і через це шукачі притулку не можуть отримати грошовий переказ, орендувати житло тощо. Згідно з текстом заяви, паспорти Державна міграційна служба «забирає тільки у громадян Білорусі і Росії».

Зараз про притулок в Україні просять кілька громадян Росії, які залишили країну через побоювання стати фігурантами «Болотної справи». «Україна не дотримується положень Женевської конвенції «Про статус біженців» від 1951 року», наголошують автори заяви.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG