Доступність посилання

ТОП новини

Як Арбузова готують у прем’єри? (Огляд преси)


Київ – Про три причини, які спонукали владу реанімувати міжурядову антирейдерську комісію під керівництвом Сергія Арбузова, розповідає газета «День». Причина перша – тиск кредитора. Пару місяців тому посол США в Україні Джон Теффт звернувся до президента України з «пропозицією» врегулювати економічну ситуацію та вжити дій проти рейдерських атак, тотальної корупції, недостатності захисту фізичної та інтелектуальної власності. Друга причина – об’єктивна. Адже, як інформує видання, в Україні сьогодні діють від 35 до 50 професіональних рейдерських груп. Під рейдерські атаки загалом в минулому році в Україні вже потрапили 3,7 тисячі суб’єктів господарювання. А річний обсяг рейдерського перерозподілу власності сягає в середньому від 2 до 3 мільярдів доларів США. І, нарешті, третя причина – готується зміна в прем’єрське крісло. Цим пояснюється, чому саме Арбузов очолив комісію. Сьогодні в його підпорядкуванні як віце-прем’єра – 23 урядові комісії. «Антирейдерська» – 24-а. Але у тому, що її віддали саме молодому екс-банкірові, є певний політичний сигнал, наголошує «День». Бо ця міжурядова комісія об’єднує усіх керівників силових відомств – в комісію входять усі перші особи МВС, СБУ, Генпрокуратури. Вона також дає додаткові важелі впливу на керівників областей. Відтак, робить висновок експерт газети, «Арбузов вибудовує свою вертикаль стосунків як майбутній прем’єр з силовою і регіональною елітою».

Реформа адміністративно-територіального устрою в Україні давно назріла й перезріла, переконує газета «День». Але для влади за всі роки незалежності ця тема завжди була болючою й неприємною. Серйозно за проведення реформи фактично не бралися, не кажучи вже про досягнення кінцевого результату, а якщо й бралися, то видавалося це лише невдалими спробами. У цьому плані видання згадує Романа Безсмертного, проект якого передбачав математичне укрупнення сіл і районів. Про те, чому він тоді не був втілений і що заважає реалізації реформи адміністративно-територіального устрою зараз, йдеться в статті «Не територією єдиною».

Цього року очікується посилення контролю над випускниками шкіл під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань. Зокрема, щоб вони не використовували мобільні телефони, планшети та інші носії електронної інформації, будуть створені спеціальні мобільні групи, до складу яких увійдуть, зокрема, представники правоохоронних органів. Під час перевірки пунктів проведення ЗНО вони будуть користуватися металодетекторами та іншим спецобладнанням. Докладніше про особливості цьогорічної вступної кампанії розповідає газета «Сегодня».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG