Доступність посилання

ТОП новини

Таємницями «оборонки» США заволоділи китайці – Washington Post


Поважне видання Вашингтон Пост облікувало статтю, у якій йдеться про те, що китайські хакери отримали доступ до найостанніших моделей американських оборонних об’єктів – систем протиракетного захисту, бойових літаків та військових суден. Пентагон, у свою чергу каже, що військова потужність США від атаки не постраждала.

Опублікований у Вашингтон Пост конфіденційний звіт Пентагона подає детальний перелік військових об’єктів, які стали мішенню китайських хакерів. Серед них системи протиракетного захисту «Патріот», ТААД та Іджис, останні моделі бойових літаків, у тому числі винищувач Ф-35, який ще перебуває у стані розробки, та конвертиплан Оспрей.

«Китайці можуть таким чином знайти слабкі місця у наших оборонних системах, які потім буде легше уразити», – говорить експерт з безпеки, Ричард Кларк.

Або скопіювати. Так, через чотири роки після випуску американцями Ф-35, вартістю майже у півтора трильйона доларів у китайців з’явився брат-близнюк – Джей-20.

«Різниця між нашими військовими потужностями стирається, а нам це зовсім не на руку», – відзначає Вільям Линн, колишній заступник міністра оборони США.

Питання у тому, якою буде відповідь Вашингтона на кібер-агресію Пекіна. Раніше цього року у Промові про стан Держави президент Обама торкнувся цієї проблеми.

«Ми знаємо, що інші країни та міжнародні компанії крадуть наші корпоративні секрети. Тепер же наші вороги також шукають шляхи атакувати і наші електронні системи, фінансові установи та системи контролю повітряного руху. Ми не можемо допустити, щоб через кілька років ми озирнулися і спитали себе – чому раніше не було зроблено нічого для захисту нашої національної безпеки та економіки», – сказав президент США.

Джейсон Гілі займається питаннями кібер-безпеки в Атлантичній Раді.

«Ми знаємо, що протягом останніх кількох років китайці активно розширювали свої оборонні програми. І така тактика іде в ногу із загальною стратегією Пекіна у військовій галузі», – говорить експерт.

Приватно під час зустрічей з китайськими колегами американці роками порушували питання кібер-атак. Втім, лише нещодавно американський уряд став робити свої заяви публічно.

«Шість місяців тому, Сполучені Штати ще не мали чіткої позиції щодо цієї проблеми. Тепер, починаючи з самого президента, американський уряд зайняв чітку позицію – США порушуватиме це питання з китайцями, переважно у приватному порядку, але і публічно також», – відзначає Гілі.

Пентагон каже, що має серйозні наміри боротися з кібер-шпигунстовом та вже зробив певні кроки, щоб посилити свої системи захисту.

Міністр оборони Чек Гейґел матиме нагоду обговорити це питання з офіційними особами Китаю під час Азійського саміту з безпеки, що незабаром відбудеться у Сінгапурі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG