Доступність посилання

ТОП новини

Польща багато зробила для України, але є межа (європейська преса)


Прага – Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, як повідомляють газети, попередив Україну під час свого виступу на початку тижня у Вашингтоні, що Київ має час для виконання умов ЄС щодо підписання угоди про асоціацію лише до кінця літа. Якщо влада Януковича не зробить реальних кроків до усунення з практики вибіркового правосуддя та до інших реформ, заявив польський чільник, то «ЄС не підпише в листопаді угоди про асоціацію з Україною». Газети також вважають, що «мінський меморандум Києва ще більше ускладнив стосунки України з Європою та партнерами в СНД». Українська опозиція, як звертають увагу європейські оглядачі, вважає меморандум Києва з Євразійською економічною радою, підписаний Миколою Азаровим минулої п’ятниці у Мінську, «першим кроком до втрати української незалежності».

«Україна перебуває у даний момент на історичному роздоріжжі, і якщо до кінця літа Київ не виконає умов ЄС, то Брюссель не підпише з ним у листопаді угоди про асоціацію», – цитує виступ на початку цього тижня Радослава Сікорського в Атлантичній раді у Вашингтоні польська Gazeta Wyborcza. Сікорський вважає, що в ЄС розуміють важливість угоди з Україною, «але Київ мусить виконати умови», застережливо наголосив польський міністр закордонних справ. Сікорський також сказав, що в Європі очікують на виконання обіцянок української влади щодо усунення з практики вибіркового правосуддя. Чільний польський дипломат також наголосив у Вашингтоні, що «Польща зробила для України вже дуже багато, але у всьому є межа», тому зараз влада у Києві мусить виконати свою частину завдання.

Російська «Независимая газета» вважає, що «мінський меморандум ще більше ускладнив стосунки України з Європою та партнерами в СНД». За словами українських дипломатів, на яких посилається видання з Москви, Євросоюз попросив Київ пояснити причини раптового підписання Меморандуму про поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією. ЄС особливо непокоїть пункт цього Меморандуму, котрий проголошує: «Україна декларує наміри дотримуватися принципів, зафіксованих у документі, які формують договірно-правову базу Митного союзу та Єдиного економічного простору, і утримуватися від дій і заяв, котрі направлені проти інтересів Митного союзу та Єдиного економічного простору». Якраз цей пункт викликав здивування в ЄС, кажуть експерти з Києва і додають, що, наприклад, «євроінтеграція України, включно зі створенням зони вільної торгівлі з ЄС, може бути визнана в Москві дією, направленою проти інтересів Митного союзу». Цього не можна виключати, вважають аналітики. Спостерігачі, котрих цитує московське видання, також не виключають, що меморандум Києва з Євразійською економічною комісією не лише направлений на проросійських виборців Партії регіонів, але й має на меті знизити планку вимог ЄС у справі визволення Юлії Тимошенко. Хоча, на думку цитованих «Независимой газетой» експертів, Європа навряд чи відмовиться від своїх вимог і може бути готова в цьому твердо відповісти Києву.

Ще одне видання з Варшави, Rzeczpospolita, інформує, що українська опозиція хоче унеможливити інтеграцію України з Митним союзом, і цитує заяву у парламенті в Києві на початку тижня одного з лідерів опозиції, Арсенія Яценюка, котрий оголосив про наміри опозиціонерів впровадити для цього правові зміни. Яценюк також наголосив, що меморандум, підписаний Києвом з Євразійською економічною комісією, є «першим кроком до втрати української незалежності». Опозиція хоче, як зауважує Rzeczpospolita, доповнити спеціальний закон про засади зовнішньої політики України пунктом про заборону участі Києва у будь-яких наддержавних структурах, що чинять перешкоди головній стратегічній цілі цього закону – інтеграції України з ЄС.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG