Доступність посилання

ТОП новини

«Послання зверху» Януковича: проголосити чи надіслати? (Огляд преси)


Київ – У демократичних країнах світу є чудова традиція – щорічні послання президента до парламенту. Вона закріплена законодавчо і має певні часові рамки. В Україні ця традиція засвоюється з великими труднощами, констатує газета «День». Чи виступить Віктор Янукович у парламенті цього року? І чи треба приходити президенту у Верховну Раду, де його не слухають? Видання переконує, що виступ президента зі щорічним посланням у Верховній Раді – це частина демократичних традицій і вимога українського законодавства. Питання – виконувати чи ні – тут не стоїть. Це обов’язок Віктора Януковича. З іншого боку, в опозиції теж є обов’язок – поводитися по-демократичному. Яким би не було її ставлення до президента. Про це наголошується в матеріалі «Послання «зверху».

Травень, який у Брюсселі називали місяцем «дедлайну» для офіційного Києва, вже минув, а Україна досі не виконала навіть частини умов ЄС, потрібних для підписання в листопаді угоди про асоціацію. При цьому деякі експерти газети «Україна молода» припускають, що в Брюсселі готові йти на поступки, оскільки зацікавлені в Україні, тому за потреби Євросоюз відтермінує виконання реформ, яких вимагають від України. Проте, чи зацікавлена влада в Україні в розширенні співпраці з ЄС – це вже інше питання. Заголовок публікації – «Травень закінчився. Що зроблено?».

З початку року економіка України продовжувала скорочувалася, а МВФ погіршив прогноз зростання ВВП України у 2013 році до нульового показника. Негаразди на міжнародних ринках негативно позначаються на економіці і, відповідно, на доходах бюджетів усіх рівнів. Можна було б покращити ситуацію, економлячи на видатках. Однак, як стверджує газета «Голос України», заощаджувати на видатках уряд не готовий. Сьогодні він не зацікавлений ініціювати затвердження змін до держбюджету з переглядом невиправданих пільг і преференцій, зі скасуванням завищених доходів та невиправданих витрат. Економити на видатках – собі дорожче. Простіше збільшувати податкове навантаження. Психологічно набагато легше пересмикнути тією чи іншою законодавчою нормою, аби підняти доходи бюджету, зауважує газета.

В Україні може з'явитися новий податок, попереджає газета «Сегодня». Тепер для тих, хто виїжджає відпочивати за кордон. Глава Держагентства з питань туризму і курортів запропонувала брати 1% від мінімальної зарплати, який принесе в скарбницю 16 800 000 гривень.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG