Доступність посилання

ТОП новини

Сюзан Райс стає радником Барака Обами з національної безпеки


Сюзан Райс (ліворуч) і Барак Обама (праворуч)
Прага – Президент США Барак Обама призначив Сюзан Райс, нинішнього посла Вашингтона при ООН, своїм радником з національної безпеки. Райс замінить на цій посаді від початку липня Тома Донілона, котрий іде у відставку. Президент Обама також висунув у середу Саманту Павер, експерта з прав людини і радника Білого дому, на місце Райс на посаді посла США при ООН. Позицію Павер має ще затвердити Сенат.

Барак Обама оголосив про нові призначення в розарії Білого дому. «Я із сумом оголошую, що після понад чотирьох років надзвичайно доброї роботи Том Донілон вирішив піти у відставку на початку липня. І я дуже гордий оголосити про мого нового радника з національної безпеки, нашого видатного посла при ООН, Сюзан Райс», – зазначив Обама.

Він охарактеризував Райс як свого нового найближчого союзника, котра є не лише «надзвичайно сміливою», а й «зразковим державним службовцем».
Obama Makes Rice His National Security Chief
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00
48-річна Сюзан Райс раніше працювали в Раді національної безпеки при президентові Клінтонові. В ООН вона стало відомою за свій сміливий стиль роботи, коли змогла проштовхнути санкції проти Ірану і Північної Кореї, захищала Ізраїль та сприяла обороні прав людини у світі.

Дякуючи президентові за призначення, Райс, зокрема, заявила: «Ми маємо життєво необхідні можливості для поступу і протистояння сучасним викликам та проблемам у світі. Ми маємо все ще багато всього, до чого повинні прагнути від імені американського народу. І я дивлюся вперед, щоб продовжувати служити у вашій команді з національної безпеки, щоб наша держава була сильною та в безпеці».

Експерти: Сюзан Райс доведеться дещо зменшити свій запал

Річард Вайтц, експерт з питань безпеки з вашингтонського Інституту Гадсона, зауважує, що Райс, очевидно, доведеться дещо пригасити свій ефектний стиль заради ключової ролі посередника між конкуруючими урядовими агентствами.

Вона повинна бути тепер, можливо, менш відкритою. На цій посаді треба бути обережнішим
Річард Вайтц
«Вона мусить пристосуватися до роботи поруч з президентом, – каже Вайтц. – Вона є сильним лідером і посилить таким чином дисципліну у міжвідомчому процесі. Але вона повинна бути тепер, можливо, менш відкритою, ніж була на посаді посла при ООН. На цій посаді треба бути обережнішим».

Призначення Райс не потребує затвердження в Сенаті, можливо, це дещо пригасить протести республіканців, вважають експерти. Райс була змушена зняти свою кандидатуру на посаду держсекретаря після критики за її реакцію на трагічну загибель посла США Крістофера Стівенса 11 вересня 2012 року в Тріполі. Райс тоді назвала це помилково наслідком стихійних протестів, а врешті виявилося, що то був запланований теракт.

Тим часом президент США Барак Обама високо оцінив діяльність попередника Райс, 58-річного Тома Донілона. Він доклав зусиль до згортання операції США в Іраку, передачі влади силам безпеки в Афганістані, виявленню Усами бін Ладена, «перезавантаженню» відносин із Росією.

Обама також висловив вдячність Донілону за оновлення політики США в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Один із проектів Донілона – це організація неофіційної і першої зустрічі Барака Обами з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, котра має відбутися цієї п’ятниці в Каліфорнії.

Матеріал підготували: Richard Solash, Василь Зілгалов
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG