Доступність посилання

ТОП новини

Чи чекати українцям повеней?


Харків, 29 травня 2013 року (фото Богдана Злищева)
Київ – Паводки у басейнах Дністра та Дунаю прогнозують Україні вже наприкінці червня. Між тим, представники Держслужби з надзвичайних ситуацій запевняють, що великої загрози очікувати не варто, адже наразі вони вже працюють на запобігання повені.

Із 20 червня населені пункти у басейні Дунаю очікують паводків. За прогнозами Державної служби з надзвичайних ситуацій, рівень води у цій річці може підвищитись до 2 метрів. Усе через короткочасні дощі, які пройдуть тут протягом двох наступних тижнів.

Окрім того, загрозу становить і велика вода, яка наразі рухається із Європи, де тривалий час ішли зливи. Максимальний рівень паводку – 1018 сантиметрів – нині спостерігається у столиці Словаччини Братиславі.

Попри це, українські «надзвичайники» запевняють, що працюють на випередження такої повені.

«Налагоджена взаємодія з Румунією, яка наразі зіштовхнеться з основним притоком води з Німеччини. Вона його має зрізати, і після цього вода увійде в Україну. Для запобігання підтопленню міст і сіл у цілодобовому режимі працюють оперативні штаби, служба з надзвичайних ситуацій, залучені близько 1200 осіб та 400 одиниць техніки», – зауважує віце-прем’єр Олександр Вілкул.

Він також наголошує, що наступного тижня Міжвідомчий штаб проведе виїзне засідання на найбільш ймовірних ділянках підтоплення у басейні Дунаю Одеської області.

У разі ж критичної ситуації «надзвичайники» планують облаштувати у районі села Орлівка Ренійського району спеціальний пункт, де одночасно зможуть перебувати понад півтисячі осіб, котрих забезпечать медичним обслуговуванням і харчуванням.

Можливу повінь на Дністрі зліквідує водосховище?

Між тим, за прогнозами гідрометеорологів, найнебезпечнішим у найближчий період залишається басейн Дністра. Зокрема, очікувалось, що з 6 на 7 червня на межі Львівської та Івано-Франківської областей рівень води у ньому має піднятися на 1,5 метра. Однак і тут з великою водою обіцяють впоратися.

«У нас є вільна ємність у каскаді Дністровських водосховищ. Це дасть нам можливість прийняти можливу воду від дощових паводків», – запевняє голова агентства водних ресурсів Василь Сташук.

Наразі ж представники держслужби з надзвичайних ситуацій наголошують, що ведуть цілодобовий моніторинг ситуації на річках та налагодили контакт із оперативними штабами у країнах Центральної та Східної Європи, зокрема, Польщею, Румунією, Словаччиною й Угорщиною.

Одесу заливає, на Дніпрі і у Закарпатті поки без проблем

Тим часом у басейні Дніпра основна кількість води із Росії й Білорусі, за їхніми словами, уже минула, тож погіршення ситуації не очікується.

Водночас Рівненська та Волинська області досі долають наслідки весняного водопілля.

Що ж до річок Закарпаття, то рівень води у них найближчим часом можуть підняти короткотривалі зливи. Однак загроза буде незначною.

Наразі ж від сильних дощів потерпає Одеса, вулиці якої підтоплені настільки, що у центрі міста майже зупинено рух.
(Відео користувача YouTube)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG