Доступність посилання

ТОП новини
24 січня 2021, Київ 18:43

Російська мова повертається до шкіл України як друга іноземна – ЗМІ


Із нового навчального року в Україні набуває чинності розпорядження Міністерства освіти і науки про обов’язкове вивчення в школах з 5-го класу другої іноземної мови – нею може бути будь-яка іноземна мова або російська або інша мова національних меншин, пише в суботу тижневик «Дзеркало тижня. Україна» (DT.UA).

Прирівнювання російської до «другої іноземної мови», хоча, згідно з Конституцією, вона є мовою нацменшин, дасть змогу значно розширити її вивчення в українських школах, зазначає автор статті, оглядач DT.UA з питань освіти Оксана Онищенко.

Управління освіти зібрали інформацію про те, яку саме мову вивчатимуть як другу іноземну п’ятикласники кожної школи. Згідно з цими даними, 52% шкіл обрали німецьку мову, 23% – російську, 14% – французьку, 8% – англійську, 2% – польську, 1% – іспанську.

Як розповіли DT.UA самі працівники освіти, на різних нарадах їх усіляко спонукають обирати російську мову як другу іноземну.

За інформацією голови парламентського комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич, оприлюдненою під час зустрічі з журналістами, лише в Київській області російську як іноземну вивчатимуть 50% учнів, а в Бориспільському районі таких школярів – аж 62%.

Як зазначає оглядач, для деяких шкіл, особливо на селі, через брак фахівців, які знають європейські мови, вибір російської мови як другої іноземної може стати єдиним виходом.

Дивитись коментарі (5)

Recommended

XS
SM
MD
LG