Доступність посилання

ТОП новини

Перемозі українського піаніста у США зраділи і в Москві


Вадим Холоденко (у центрі). Фото з офіційної facebook сторінки конкурсу https://www.facebook.com/thecliburn
Москва – Український піаніст Вадим Холоденко переміг на престижному Міжнародному конкурсі піаністів імені Вана Кліберна у Сполучених Штатах. Зараз Холоденко – аспірант Московської консерваторії. І тому перемозі українського піаніста раді і в російській столиці.

Фоторепортаж з конкурсу можна подивитись тут: https://www.facebook.com/thecliburn

Перемога на конкурсі імені Вана Кліберна – не перша для Вадима Холоденка. У його послужному списку – премії багатьох престижних міжнародних конкурсів. За словами проректора Московської консерваторії Олександра Бондурянського, у виші, де Холоденко спочатку був студентом, а зараз є аспірантом, перемогу вихованця Віри Горностаєвої сприйняли з радістю.

«Нинішня його перемога і була очікувана, і в той же час стала радісною несподіванкою. Тому що перемога завжди приходить до гідних, а в даному випадку можна не сумніватися, що Вадим Холоденко абсолютно гідний перемоги. Перемогу чекаєш, але завжди цей момент застає тебе ніби зненацька», – зауважив Олександр Бондурянський.

Нові звершення

26-річний Вадим Холоденко народився в Києві, закінчив спеціальну музичну школу імені Лисенка, а потім продовжив навчання в Національній музичній академії України імені Чайковського. З 2005 року Холоденко навчається в Москві. У 2004 році він став стипендіатом молодіжної премії «Тріумф».

Стосовно виконавської манери молодого піаніста проректор Московської консерваторії Олександр Бондурянський відзначає вдумливість Вадима Холоденка.

«Він не тільки блискучий віртуоз. І, може бути, навіть не стільки блискучий віртуоз, скільки серйозний, вдумливий і духовно багатий художник. Це робить його виконання надзвичайно цікавим, і на цьому шляху його чекають, звичайно, ще нові звершення», – зазначає Бондурянський.

Конкурс піаністів імені Вана Клайберна – в СРСР цього відомого з кінця 1950-х років, коли він переміг на Міжнародному конкурсі імені Чайковського в Москві, виконавця називали «Ван Кліберн» – проводять раз на чотири роки в американському місті Форт-Уорт, штат Техас, починаючи з 1962 року.

Крім головної премії у 50 тисяч доларів, українець також отримав призи за найкраще виконання камерної музики і за найкраще виконання нового твору – американського композитора Крістофера Теофанідіса.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG