Доступність посилання

ТОП новини

Україна не готова до підписання угоди про асоціацію з ЄС – незалежні експерти


На сьогодні Україна не виконала жодної з вимог, необхідних для підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Про це йдеться у моніторингу, який презентували сьогодні у Києві експерти Консорціуму громадських організацій.

За даними моніторингу, присутній певний прогрес у здійсненні антикорупційного законодавства, реформуванні юстиції (впровадження нового Кримінального процесуального кодексу) і підготовці до запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Натомість повністю відсутній прогрес у реформуванні МВС і відмові від вибіркового судочинства, наголошують експерти.

Один з ініціаторів моніторингу, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко зазначив, що для України принципове значення мають реформи судової системи і прокуратури, органів внутрішніх справ, конституційна реформа, внесення змін до виборчого законодавства і боротьба з корупцією. Ці вимоги у грудні 2012 року визначила Рада ЄС, розглядаючи українське питання, зазначив Сушко.

«Серед позитивних проблем ми побачили, що розв’язання проблеми навколо угоди про асоціацію з ЄС, як і просування України згідно з порядком денним в європейських справах стало одним з небагатьох факторів, де дійсно ми бачимо нехай і спорадичне, але все-таки єднання політичних сил. Ми бачимо наміри, або ж намагання, співпраці між владними й опозиційними силами», – зазначив експерт.

Він також наголосив, що висунуті Євросоюзом вимоги потребують не формального ухвалення відповідних законодавчих рішень, а зміни практики і реальних реформ.

До Консорціуму громадських організацій входять Центр Разумкова, Лабораторія законодавчих ініціатив, Інститут євроатлантичного співробітництва, Центр політико-правових реформ та експерти неурядових аналітичних центрів.
XS
SM
MD
LG