Доступність посилання

20 Вересень 2017, Київ 16:10
Новини | Міжнародні

У Туреччині поліція продовжила затримувати демонстрантів (ВІДЕО)


Поліція в Туреччині продовжила сьогодні затримувати учасників протиурядових протестів у кількох містах країни.

Зокрема, міністр внутрішніх справ Муаммер Ґюлер повідомив про 62 затриманих у Стамбулі і 23 в Анкарі. Державне агентство TRT також повідомило про 13 затриманих у місті Ескішехірі.

За повідомленням турецького телеканалу NTV, поліція в першу чергу затримує членів керівництва лівацьких угруповань, яких вважають відповідальними за провокацію сутичок із поліцією під час акцій протесту.

Учора віце-прем’єр-міністр Туреччини Бюлент Аринч попереджав демонстрантів, що уряд може залучити частини збройних сил на допомогу поліції у протистоянні з учасниками протестів, що тривають у країні вже третій тиждень.

Акції, які почалися наприкінці минулого місяця як протест проти плану ліквідації невеликого парку Таксім-Ґезі у Стамбулі, переросли в політичні виступи з вимогою відставки прем’єра і уряду й сутички з поліцією, які поширилися й на інші міста країни. У сутичках між демонстрантами і поліцією потерпіли, за оцінками, понад п’ять тисяч людей.

На місці парку Таксім-Ґезі, створеного в 1940-х роках, влада планувала відновити історичну будівлю початку 18-го століття, яка стояла там до створення парку, ймовірно, пристосувавши її під торговельний центр.
XS
SM
MD
LG