Доступність посилання

ТОП новини

Галичанки як товар у Європі


Львів – Великий розголос мала історія про молодих українок із Західної України, які потрапили в сексуальне рабство у Польщі. Групу сутенерів торік покарали у Польщі, також кримінальну справу порушено і на Львівщині проти жінки, яка вербувала дівчат на роботу в сусідню державу. Власне, це єдине кримінальне провадження з торгівлі людьми, відкрите львівськими правоохоронцями насьогодні. На Тернопільщині цього року правоохоронці відкрили теж одне кримінальне провадження щодо чоловіка, який намагався вивезти двох молодих дівчат у турецький будинок розпусти. Складно довести факт торгівлі людьми, кажуть правоохоронці, хоча жертв на Галичині – сотні.

Історія перша

Цю історію молода жінка намагається забути, мріє, щоб це був страшний сон, але аж ніяк не реальність, яку їй довелось пережити. Але, на щастя, їй вдалося звільнитись.

27-річна Ірина (справжнє ім’я змінено), мешканка одного з сіл Тернопільщини, виглядала значно молодшою за свій вік. Невисокого зросту, худорлява, симпатична, їй давали років 20. Її далека родичка приїхала з Італії, допомогла грішми для виготовлення закордонного паспорта і візи. Три роки тому вони разом поїхали на заробітки.

Ірина доглядала за старшою жінкою, все було гаразд, отримувала зарплату. Вже й освоїлась в Італії. Однак почала думати про можливе одруження з італійцем. Одного дня вона познайомилась з молодим чоловіком, завжди вишукано вбраним, який приїжджав на дорогій машині. Між молодими людьми почався роман і невдовзі чоловік запропонував дівчині залишити роботу і поїхати до нього до Рима. Вона погодилась, не сказавши родичці, з ким саме виїжджає.

Життя у Римі, в гарній квартирі видалось справді мрією. Через два тижні чоловік запропонував Ірині поїхати з ним у справах Італією. Вони зупинились у маленькому містечку. Але через два дні чоловік, буцімто у бізнесових справах, поїхав, попросивши Ірину зачекати його у готелі. Три тижні проживання вилились у значну суму і власник готелю вимагав оплати, забравши в українки паспорт. Однак у неї грошей не було, і вона запропонувала попрацювати прибиральницею чи на кухні у готелі. Втім, господар мав іншу пропозицію – роботу в нічному клубі сина, пригрозивши при незгоді викликати поліцію. Ірина погодилась, але за умови, що не займатиметься проституцією.

В обов’язки українки входило сидіти за столиком із клієнтом і «розкручувати» його на дорогі напої, але чоловіки від привабливої Ірини вимагали більшого. Надавати сексуальні послуги вона категорично відмовлялась. Однією ночі до неї в кімнату увірвались два охоронці клубу, вони побили жінку і зґвалтували, заявивши, що робитимуть так щоночі.

Відтак Ірина змушена була надавати сексуальні послуги. Одного разу їй вдалося скористатися мобільним телефоном клієнта з Німеччини і задзвонити до рідних. А вже вони за допомогою однієї з громадських організацій Львова витягнули дочку з сексуального рабства. Ірину знайшли у критичному психологічному стані. Вона повернулась в Україну і досі переживає стрес.

Історія друга

Двоє тернополян, чоловік і жінка, виїхали на заробітки в Італію, але на чужині злагоди поміж подружжям не було. Зненацька українка пропала. Є версія, що її продав у сексуальне рабство чоловік.

Батьки розшукують дочку вже не перший рік. На одній із доріг Австрії знайшли тіло мертвої жінки, яка схожа на зниклу тернополянку. Зараз в Австрії триває слідство.

Жертви тримають свої спомини у таємниці

Жертви сексуального рабства, повернувшись додому, тримають свої історії у таємниці, бо найменший розголос для них обертається наступною життєвою трагедією, коли вже відвертаються друзі і односельці, коли одруження і народження дітей стає нездійсненною мрією на тлі суспільного осудження і зневаги. Ці люди бояться навіть сповідатись у сільського пароха, бо не всі священики вміють дотримуватись таїни сповіді. І такі історії теж відомі.

Найчастіше жертвами торгівлі людьми стають дівчата, а останнім часом і чоловіки, які після закінчення навчання не можуть знайти роботу, не мають засобів для життя. Переважно вони потрапляють у сексуальне чи трудове рабство у Європу. Але вже першим сигналом про небезпеку мало б бути те, коли у них забирають паспорт, кажуть фахівці. Втім, поки чимало людей не зважають на це, бо думають, що саме з ними страшна історія не трапиться.

Радіо Свобода далі досліджує проблему торгівлі людьми в Україні. Про це мова піде і в програмі «Ми разом» 25 червня. Чекаємо на Ваші запитання та історії.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG