Доступність посилання

ТОП новини

«Спільнобачення» поповнить лави громадських мовників в Україні


Київ – У Києві презентували «Спільнобачення» – проект громадського інтернет-телебаченння. За словами організаторів, він є «принципово новим форматом не лише для українських, але і для західних ЗМІ». Представники інших подібних українських ініціатив такий проект лише вітають, а медіа-експерти сподіваються на активну співпрацю між новоствореними громадськими мовниками.

Без тиску політиків, без залежності від грошей спонсорів, без реклами в ефірі – cаме так виглядатиме нове громадське інтернет-телебачення «Спільнобачення», про що розповідають його організатори. Свої перші програми вони обіцяють продемонструвати глядачам вже у вересні.
Презентація «Спільнобачення»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Попри те, що дивитися «Спільнобачення» зможуть усі охочі, долучатимуться до створення продуктів та коментуватимуть їх лише передплатники. При цьому організатори наголошують, що чим більше у каналу буде партнерів та абонентів, тим «більш незалежним і захищеним він буде від спроб прямих і непрямих захоплень».

Людина, яка пише цікаві, хороші, аналітичні коментарі, матиме змогу потрапити у наш ефір
Богдана Бабич
«Це буде коштувати певну кількість грошей. В ідеалі було б, якби це була одна гривня на день – сума не велика, але є певна частина відповідальності. Можливо, це відсіче тролів. У нас буде «соціальний ліфт»: людина, яка пише цікаві, хороші, аналітичні коментарі, матиме змогу потрапити у наш ефір. Ми зможемо запросити її через скайп. І таких людей ми будемо підтягувати і показувати, що у нас достатньо багато думаючих людей в Україні», – наголошує одна із організаторів проекту Богдана Бабич.

При цьому вона додає, що однією із особливостей проекту стане «гаряча лінія». У її рамках усі охочі зможуть повідомляти про свої проблеми, найгостріші з яких ставатимуть основою для журналістських матеріалів.

«Спільнобачення» конкурент «HromadskeTV»?

Тим часом учасники ще одного проекту громадського телебачення «HromadskeTV» появу «Спільнобачення» лише вітають. Зокрема, Данило Яневський наголошує, що створення подібного суспільного мовника буде лише на користь.

Добре, що в суспільстві є живі групи, які намагаються жити за законами честі, добра і справедливості
Данило Яневський
«Це на нас покладає додаткову відповідальність. Добре, що в суспільстві є живі групи, які намагаються жити за законами честі, добра і справедливості та робити щось корисне для українського народу», – зауважує він, не виключаючи можливості співпраці між двома проектами.

Про те, що «Спільнобачення» та «HromadskeTV» стануть швидше партнерами, ніж конкурентами, говорить і медіаекперт Тарас Петрів. При цьому він переконаний, що через відсутність у традиційних ЗМІ достатньої кількості журналістських свобод та якісного контенту подібних проектів у подальшому ставатиме дедалі більше.

Так, на його думку, суспільним мовником може стати і нині державний канал – «Перший національний».

Перший національний давно потрібно роздержавити
Тарас Петрів
«Українські громадяни фінансують величезний канал, який називається Перший національний. І його давно потрібно роздержавити і створити справжнє, нормальне суспільне мовлення. Ми маємо величезні законодавчі можливості контролювати все те, що робиться на Першому національному каналі. Іншого варіанту немає», – пояснює він.

Рекламі бути, але поза ефіром

Тим часом організатори «Спільнобачення» наголошують, що не відмовлятимуться від грантів та реклами, яка, поміж тим, за їхніми словами, не перериватиме ефірного мовлення.

Передбачено, що керівним органом «Спільнобачення» буде Конгрес партнерів. Серед його учасників будуть як штатні працівники і волонтери-активісти, для яких випробувальний термін становитиме 1 рік, так і звичайні громадяни, котрі муситимуть зробити партнерський внесок (щонайменше 40 тисяч гривень на рік).

Що ж до абонентної плати, то, за попередніми даними, вона становитиме близько 400 гривень на рік.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG